W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie dzisiaj po godz. 19 rozpoczęły się kolejne rozmowy strony rządowej z nauczycielskimi związkami zawodowymi dot. sytuacji w oświacie. Media piszą o tych negocjacjach jako o "rozmowach ostatniej szansy". W poniedziałek, 8 kwietnia, miałby rozpocząć się zapowiadany przez ZNP strajk.

Tymczasem Anja Rubik na swoim profilu na Instagramie wsparła strajk nauczycieli, podkreślając, iż "to wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem!" oraz apelując:

„Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia!

Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI !” 

- dodała.

Oto cały wpis:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli ?? I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life - will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

 Internauci szybko sprowadzili modelkę za ziemię:

Ilu nauczycieli wykonuje swoją pracę z powołania, z zaangażowaniem? Ilu nauczycielom zależy na przyszłości dzieci i młodzieży? Niestety takich można szukać że świeca. Każdy pracownik ma prawo do podwyżki. Każdy wykonuje ciężka i odpowiedzialna pracę. Tyle w temacie.

„.... nie stać ich na zapłacenie podstawowych rachunków” ????‍♂️ Aniu zejdź na ziemię aż tak źle to nie jest to nie Somalia. Moje dwie siostry są nauczycielkami. Maja domy rodziny, dzieci i zapłacone rachunki a i nawet na wakacje wyjeżdżają ?

Z całym szacunkiem, ale są osoby, które naprawdę LEDWO wiążą koniec z końcem, nie mając tylko UŁAMKA normalnego etatu i WAKACJI. Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne... im więcej się ma tym więcej się chce - bez wkładania dodatkowej pracy jak wszyscy inni ludzie na zwykłych 40stogodzinnych etatach...

Nie zabrakło też głosu uczennicy:

Jestem uczennica ktora za kilka dni POWINNA pisac egzamin ,ktory w pewnym stopniu zadecyduje o moim zyciu. Egzaminy przez ten caly strajk moga sie nie odbyc. Nauczyciele kilka/kilkanascie lat pracuja w swoim zawodzie i nie mowili przez ten okres czasu o swoim wynagrodzeniu. Te cale zamieszanie to jedna wielka żenada i sobie na to nie zasłużyliśmy!