POBIERZ raport o stratach wojennych Polski w wyniku agresji i okupacji niemieckiej

Blisko sześć milionów ofiar, niespotykane na światową skalę okrucieństwo i biliony złotych strat kolejnych pokoleń. Dziś, 83 lata po wybuchu wojny, polski parlamentaryzm stanął na wysokości zdania. Przygotowywany od lat raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej w końcu ujrzał światło dzienne.

Kwota w raporcie o reparacjach wojennych, które Polska powinna otrzymać od Niemiec, jest wyższa niż 850 mld dolarów - poinformował w czwartek rano poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

"Myślę, że to jest historyczny dzień, dlatego że po niemal 80 latach od zakończenia II wojny światowej cały czas Polacy nie wiedzieli, nie mieli świadomości, jak wielkie straty demograficzne i materialne poniosła Rzeczpospolita na skutek II wojny światowej" - powiedział polityk, nadzorujący od początku do końca proces powstawania raportu.

RAPORT JUŻ DOSTĘPNY. POBIERZ I PRZECZYTAJ

Raport został przygotowany przez funkcjonujący w poprzedniej kadencji parlamentu - od września 2017 r. - Parlamentarny Zespół ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Nad raportem pracowało ok. 30 naukowców - historyków, ekonomistów, rzeczoznawców majątkowych - oraz 10 recenzentów.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo