W herbie Watykanu, oprócz kluczy świętego Piotra, widnieje tiara –symbol ziemskiego panowania papieża jako władcy. Biskupi rzymscy byli nią koronowani od końca IV wieku. Używano ją przy oficjalnych wystąpieniach i uroczystościach nieliturgicznych. Jedna z legend mówi, że pierwszą tiarę, jako znak wolności Kościoła, podarował papieżowi Sylwestrowi I cesarz Konstantyn.
13 kwietnia 1943 roku Niemcy poinformowali świat o tym, iż znaleźli w lesie katyńskim masowe groby, a w nich ciała pomordowanych tysięcy polskich oficerów. Spotkało się to z natychmiastową, kłamliwą reakcją Sowietów, którzy zaprzeczyli swej zbrodni. To kłamstwo stało się immanentną częścią samego ludobójstwa, było też swego rodzaju kłamstwem „założycielskim”, na którym zbudowano Polskę Ludową, a także kołem zamachowym dla całego szeregu innych zbrodni, bestialstw i całego systemu zła, jaki niewolił ludzi w Polsce od początku II wojny światowej aż do upadku komunizmu.
Już po raz szósty w Legnicy zostanie wręczona Nagroda im. Henryka Pobożnego, którą w 2020 roku ustanowiło Stowarzyszenie Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej. Ideą Nagrody jest promowanie i nagradzanie osób, które – poprzez odwagę, bezkompromisowość, wiedzę, kulturę i różne formy działalności publicznej – idą we współczesnym świecie drogą ukazaną niegdyś przez Patronów Bractwa: księcia Henryka Pobożnego i jego małżonkę księżną Annę. Osób, które w życiu publicznym stają w obronie cywilizacji łacińskiej, Ojczyzny, życia i godności człowieka. Nagroda wręczana w Legnicy to wyraz wiary w to, że ideały, które były fundamentem chrześcijańskiej Europy i Polski są nadal żywe i warte tego, by stawać w ich obronie. W tym roku nagrodę otrzyma abp prof. dr hab. Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski.