Co dalej w sprawie biznesmenów wręczających łapówki? Minister Wąsik zdradza szczegóły

Sprawa zatrzymania przez CBA trzech przedsiębiorców, którzy wręczali korzyści posłowi - w zamian za załatwianie m.in. kontraktów w spółkach Skarbu Państwa - jest rozwojowa - powiedział dziś zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. - Planowane są kolejne czynności procesowe - poinformował.

Maciej Wąsik
Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował dziś, że funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali w woj. łódzkim trzech biznesmenów - Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. - uwikłanych w korupcyjny proceder.

Śledztwo prowadzone przez Biuro wykazało, że wręczali oni korzyści posłowi na Sejm, a w zamian otrzymywali m.in. intratne kontrakty w spółkach Skarbu Państwa. Zdaniem CBA to nie jedyne profity, jakie osiągnęli. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych.

Według nieoficjalnych informacji mediów ma chodzić o posła PSL-UED Stefana Niesiołowskiego, w przeszłości posła Platformy Obywatelskiej.

Wąsik potwierdził na Twitterze, że "CBA zatrzymało trzech przedsiębiorców, którzy wręczali korzyści posłowi na Sejm w zamian za załatwianie kontraktów w spółkach SP, korzystnych rozstrzygnięć w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych". Oświadczył, że "sprawa (jest) rozwojowa i planowane są kolejne czynności procesowe".

Do zatrzymań trzech biznesmenów doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania przedsiębiorców, zabezpieczyli materiały, które będą dowodem w sprawie. Zatrzymani trafią do siedziby Prokuratury Krajowej w Łodzi, gdzie maja usłyszeć zarzuty.

CBA poinformowało, że w najbliższym czasie planowane są kolejne czynności procesowe, a sprawa ma charakter wielowątkowy i jest rozwojowa.

W sejmie do sprawy odniósł się Stefan Niesiołowski.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Stefan Niesiołowski #poseł #zatrzymanie #biznesmeni #Maciej Wąsik #CBA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo