Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Belgia lepsza, ale wstydu nie było. Gol Batshuayiego dał im zwycięstwo na Narodowym

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią 0:1 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów, który odbył się w Warszawie. Bramkę zdobył Michy Batshuayi w 16. minucie. Polacy byli bliscy wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy, ale Nikoli Zalewskiemu zabrało niewiele, by celnie wykończyć dobre odegranie Lewandowskiego.

Belgowie posiadali przewagę optyczną przez cały mecz, jednak najlepszym opisem spotkania jest statystyka celnych strzałów. W ciągu całego pojedynku Belgowie oddali cztery celne strzały (te poza golem w samej końcówce), a Polacy ani jednego. Przy piłce goście utrzymywali się niemal przez 70 procent czasu. W 90. minucie po kolejnym świetnym podaniu Lewandowskiego Świderski trafił w słupek.