Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Przestępstwo w sejmowych ławach? Ozdoba poinformował prokuraturę po wystąpieniu posła Treli

Poseł Tomasz Trela (Lewica) miał w swoim dzisiejszym wystąpieniu sejmowym ujawnić informacje niejawne - wynika z wypowiedzi posłów Jacka Ozdoby i Marcina Przydacza. Ozdoba poinformował o możliwości popełnienia przestępstwa najpierw ministra Adama Bodnara, będącego na sali sejmowej, a następnie elektronicznie prokuraturę.

Tomasz Trela (Lewica)
printscreen - Youtube @Sejm RP

W Sejmie trwa debata na temat użytkowania systemu Pegasus. Po dłuższej wypowiedzi ministra Adama Bodnara głos zabierali przedstawiciele poszczególnych klubów i kół. Wśród nich Tomasz Trela z Lewicy, który jest członkiem Komisji ds. Pegasusa. Trela podczas swojej wypowiedzi cytował m.in. wypowiedzi byłego ministra Michała Wosia.

Następnie przemawiali przedstawiciele innych ugrupowań. W czasie przeznaczonym na pytania do wypowiedzi zgłosił się Jacek Ozdoba z Suwerennej Polski. Poinformował o możliwości popełnienia przestępstwa przez Trelę.

Szanowny panie ministrze i prokuratorze generalny, kieruje te słowa do pana, ponieważ poinformowałem przed chwilą pana, że na tej sali mogło dojść od popełnienia przestępstwa. Podejrzewam, że z całej tej debaty przebije się ta informacja. Nie będę mówił o tym w szczegółach, ale w wystąpieniu pana posła Treli informacja podana publicznie, najprawdopodobniej nie powinna mieć miejsca na tej sali

– mówił Ozdoba.

Powiadomił też, że zawiadomił prokuraturę w formie elektronicznej.

Do wydarzenia odniósł się później także Marcin Przydacz (PiS). "W moim przekonaniu doszło podczas wystąpienia pana posła Treli do naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych" - mówił Przydacz, apelując do Bodnara i ABW o zajęcie się sprawą.

Na razie nie wiadomo, w którym konkretnie momencie dojść miało do wyjawienia informacji tajnych.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tomasz Trela #jacek ozdoba #Marcin Przydacz #Sejm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo