Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Robert Lewandowski bohaterem Barcelony. Polak zdobył hat-trick w La Liga [WIDEO]

Robert Lewandowski ustrzelił swój pierwszy hat-trick w hiszpańskiej La Liga, a trzy bramki Polaka pozwoliły FC Barcelonie pokonać 4:2 Valencię.

Robert Lewandowski
FCBarcelona - twitter.com

Poniedziałkowy mecz 33. kolejki La Liga okazał się nieoczekiwanie bardzo emocjonującym widowiskiem. Do przerwy to Valencia prowadziła z Barceloną 2:1, a spora w tym "zasługa" piłkarzy gospodarzy. Fatalny błąd popełnił bowiem bramkarz Barcy Marc-Andre Ter Stegen, a rzut karny sprokurował Ronald Araujo.

Lewandowski trafił trzykrotnie

W drugiej połowie podopieczni trenera Xaviego ruszyli do odrabiania strat, a zadanie mieli ułatwione za sprawą czerwonej kartki, którą tuż przed przerwą obejrzał bramkarz Valencii za dotknięcie piłki ręką.

Bohaterem dnia okazał się Robert Lewandowski. Polski napastnik najpierw dwukrotnie kierował piłkę do siatki strzałami głową po rzutach rożnych, a w doliczonym czasie gry znakomicie przymierzył z rzutu wolnego. To pierwszy hat-trick polskiego piłkarza w hiszpańskiej ekstraklasie od czasów występów obecnego trenera Górnika Zabrze - Jana Urbana.

Źródło: niezalezna.pl