PO i Lewica przeciwne przedłużeniu stanu wyjątkowemu

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski powiedział, że jego klub nie poprze przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Decyzji nie podjął jeszcze klub KO. Według rzecznika PO Jana Grabca, raczej nie należy oczekiwać poparcia dla tego wniosku. PSL zapowiada, że "nie będzie pomagać, ani też przeszkadzać", co oznacza zapewne wstrzymanie się od głosu.

zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Lewica

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski powiedział, że jego klub nie poprze przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Decyzji nie podjął jeszcze klub KO. Według rzecznika PO Jana Grabca, raczej nie należy oczekiwać poparcia dla tego wniosku.

Krzysztof Gawkowski powiedział, że Lewica będzie głosować przeciwko przedłużeniu stany wyjątkowego. "Uważamy, że przedłużenie stanu wyjątkowego nie jest czymś, co zmieni sytuację. Przede wszystkim dziennikarze powinni zostać dopuszczeni na granice. Lewica będzie zgłaszała wniosek do prezydenta o wpuszczenie dziennikarzy na granicę" - powiedział szef klubu Lewicy.

Przedłużanie stanu wyjątkowego jest dla nas decyzją niezrozumiałą, dlatego że według nas nie ma okoliczności, które by kazały przedłużać stan wyjątkowy, szczególnie że państwo ma siły i środki, którymi normalnie może poradzić sobie z tym atakiem hybrydowym Białorusi na Polskę

 - podkreślił Gawkowski.

Koalicja Obywatelska

Klub KO nie podjął jeszcze decyzji w sprawie oceny przedłużenia stanu wyjątkowego. Jak powiedział rzecznik PO Jan Grabiec, raczej nie należy oczekiwać ze strony klubu poparcia decyzji prezydenta.

PSL

Nie będziemy podkładać nikomu nóg, zawsze będziemy działać w interesie państwa, ale jeżeli nikt nas nie prosi o to, by współuczestniczyć w tych działaniach, to nie będziemy w nich współuczestniczyć

- powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do wniosku o przedłużeniu stanu wyjątkowego.

Lider PSL o stanie wyjątkowym: nie będziemy podkładać nikomu nóg, zawsze działamy w interesie państwa


Rada Ministrów podjęła we wtorek decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią o 60 dni. Prezydent zadeklarował we wtorek wieczorem, że kiedy tylko wniosek ws. wydłużenia stanu wyjątkowego zostanie do niego skierowany przez, wystąpi - zgodnie z zapisami konstytucji - do Sejmu o to, aby wyraził zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Sejm #przedłużenie #stan wyjątkowy

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo