Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Pasy wypunktowały Górnika. Cracovia zdobyła Zabrze w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie

Górnik Zabrze przegrał u siebie z Cracovią 0:2 w sobotnim meczu 13. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Gole dla gości zdobyli Pelle van Amersfoort z rzutu karnego i Michal Siplak.

Cracovia wygrawa z Górnikiem w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie

Gdyby na trybunach byli kibice, nie mieliby zbyt wielu tematów do rozmów podczas przerwy. Bo na boisku niewiele się działo, choć trenerzy obu drużyn „żyli” przy linii bocznej, mobilizując swoich graczy. Bramkarze nie zostali mocno rozgrzani. Na bramkę gospodarzy w 22. minucie z bliska mocno uderzył Michal Siplak, ale posłał piłkę obok słupka. Po drugiej stronie boiska błędu krakowskiej defensywy nie wykorzystał Bartosz Nowak - skiksował w dogodnej pozycji.

Dwie minuty przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla gości po zagraniu ręką Giannisa Masourasa. Pelle van Amersfoort bez problemu pokonał zabrzańskiego bramkarza, dając Cracovii prowadzenie „do szatni”.

Siplak dobił Górnika w Zabrzu

W drugiej części spotkania nie nastąpił żaden szturm ekipy trenera Marcina Brosza. To akcje krakowian były groźniejsze, interweniować musiał Martin Chudy, kilka razy uderzenia gości z dobrych pozycji były niecelne, aż w końcu „zapomniany” przez miejscowych obrońców w polu karnym Siplak nie dał szans bramkarzowi Górnika.

Trener gospodarzy szybko dokonał dwóch zmian, na boisko weszli Alex Sobczyk i Daniel Ściślak. Niewiele to pomogło, zabrzanie mieli ogromne problemy ze sforsowaniem obrony rywali. Udało się im to dopiero w końcówce. Najpierw płaskim strzałem z prawej strony krakowskiego golkipera próbował zaskoczyć Sobczyk, jednak Karol Niemczycki zachował czujność. Potem w poprzeczkę z bliska trafił główkujący Przemysław Wiśniewski. Na więcej krakowianie przeciwnikom nie pozwolili i zdobyli w Zabrzu komplet punktów.

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Pelle van Amersfoort (43-karny), 0:2 Michal Siplak (63)

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Stefanos Evangelou, Adam Ryczkowski, Alex Sobczyk. Cracovia Kraków: Damir Sadikovic, Michael Gardawski, Filip Piszczek, Michal Siplak

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.