Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

NBA: Los Raptors wisi na włosku. Mistrzowie blisko odpadnięcia z play-off po porażce z Boston Celtics

Broniący tytułu koszykarze Toronto Raptors przegrali w poniedziałek z Boston Celtics 89:111 i są blisko odpadnięcia w półfinale Konferencji Wschodniej ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają bowiem 2-3.

Boston Celtics są blisko wyeliminowania Toronto Raptors z play-off

Mecz praktycznie pozbawiony był historii. Celtics nawet przez moment nie przegrywali, a już po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła 14 punktów. Później wzrosła nawet do 30.

Zadanie nie jest jeszcze wykonane. Wciąż czeka nas mnóstwo roboty, aby znaleźć się w kolejnej rundzie

- powiedział Jaylen Brown, najlepszy tego dnia strzelec Celtics. Brown na swoim koncie zapisał 27 punktów. Kemba Walker dołożył 21.

Po prostu nie graliśmy wystarczająco ostro. Brakowało nam werwy. To się zdarza. Teraz musimy przeanalizować to spotkanie i w kolejnym zagrać, jakby stawką było nasze życie

- przyznał rozgrywający Raptors Kyle Lowry.

Dla kanadyjskiej drużyny najwięcej punktów - 18 - zdobył Fred VanVleet.

W półfinale Konferencji Zachodniej natomiast Los Angeles Clippers pokonali Denver Nuggets 113:107 i objęli prowadzenie w serii 2-1. W tym spotkaniu emocji było znacznie więcej. Na początku czwartej kwarty Nuggets prowadzili 97:90, ale końcówka należała do ekipy z "Miasta Aniołów".