Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Piast ograł Legię. Mistrz Polski lepszy od lidera w meczu na Łazienkowskiej

W 26. kolejce Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał przy Łazienkowskiej Legię Warszawa 2:1. Wygraną nad liderem mistrzom Polski zapewnił hiszpański duet - Gerard Badia oraz Jorge Felix. Dzięki zwycięstwu zespół ze Śląska awansował na drugie miejsce w tabeli.

piast-gliwice.eu

Decydującym momentem meczu Piasta z Legią była czerwona kartka pokazana dla jedynego nominalnego napastnika stołecznej ekipy Jose Kante. Snajper z Gwinei ukarany został za faul na Sebastianie Milewskim. Sytuacja nie była oczywista, sędzia Jarosław Przybył skorzystał z wideoweryfikacji i dopiero po niej uznał, że należy ukarać zawodnika.

To nie podcięło skrzydeł Legii. Wydawało się, że wręcz przeciwnie. Już dwie minuty później świetną sytuację wypracował i wykorzystał Domagoj Antolic. Chorwat przyjął piłkę od Michała Karbownika i z półobrotu trafił do bramki. Niedługo później był remis, po jednej z niewielu akcji stworzonej w pierwszej połowie przez mistrza Polski. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał głową Hiszpan Jorge Felix.

Badia zdobył zwycięską bramkę dla Piasta. Legia przegrała w Warszawie z Mistrzem Polski

Po zmianie stron legioniści wydawali się być zagubieni. Piast doskonale to wykorzystał. W 52. minucie Hiszpan Gerard Badia sam wypracował sobie sytuację, przymierzył i podwyższył na 2:1. Kwadrans później warszawską ekipę uratowała jeszcze poprzeczka. Nie było jednak tak, że gospodarze nie mieli okazji do wyrównania. Próbowali Brazylijczyk Luquinhas, Wszołek, Czarnogórzanin Marko Vesovic. Wszystko na nic.

Piast dzięki temu zwycięstwu awansował na drugie miejsce w tabeli. Do Legii traci osiem punktów.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Domagoj Antolic (12), 1:1 Jorge Felix (35-głową), 1:2 Gerard Badia (52)

Czerwona kartka - Legia Warszawa: Jose Kante (10)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 23 120.