Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Trener Michniewicz martwi się po kapitalnym zwycięstwie z Belgami

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz przyznał, że jest szczęśliwy po niedzielnym zwycięstwie z Belgią 3:2 na mistrzostwach Europy, ale martwi go strata dwóch goli. "Rywale zbyt łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych" - powiedział.

pzpn

Biało-czerwoni źle rozpoczęli niedzielne spotkanie w Reggio Emilia, bo od 16. minuty przegrywali 0:1. 10 minut później wyrównał Szymon Żurkowski.

Ten mecz kosztował nasz dużo zdrowia, ale byliśmy do niego bardzo dobrze przygotowani. Jak na wielkich imprezach było trochę nerwowo. Po kilku minutach od straty bramki otrząsnęliśmy się i zaczęliśmy lepiej grać, czego efektem była bramka Żurkowskiego

- powiedział Michniewicz na antenie Telewizji Polskiej.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Siedem minut po przerwie Krystian Bielik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a w 79. minucie Sebastian Szymański skutecznie wykończył akcję Żurkowskiego. W 84. minucie bramką kontaktową zdobyli Belgowie.

Skrót meczu

Po tym jak strzeliliśmy trzeciego gola wydawało się, że nic złego nie może nam się stać. Szkoda, że straciliśmy bramkę po rzucie rożnym, bo to była najłatwiejsza sytuacja do wybronienia. Belgowie doskonale wykorzystali to dośrodkowanie i w końcówce zrobiło się nerwowo. Cieszę się, że wygraliśmy ten ważny mecz. Jednak martwi strata dwóch goli. Na początku meczu rywale zbyt łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych.

W środę biało-czerwoni zagrają z Włochami, a w sobotę z Hiszpanią (oba mecze w Bolonii).

Bardzo cieszy, że po stracie bramki, my strzeliliśmy trzy. To pokazuje, że w tej drużynie jest potencjał. Niczego nie obiecuję. Po prostu chcemy mieć frajdę z gry na tym turnieju. Teraz najważniejsze, abyśmy zregenerowali się przed kolejnym meczem. W meczu z Włochami na pewno będą zmiany w składzie, bo to będzie zupełnie inne spotkanie niż z Belgią. Jesteśmy na to przygotowani

- zakończył Michniewicz.

Premier Morawiecki pogratulował młodym piłkarzom po zwycięstwie

Wygraną docenił także kapitan biało-czerwonych.

To zwycięstwo jest bardzo ważne. To był pierwszy mecz na tym turnieju, a on zawsze jest najważniejszy. Mamy trzy punkty. Wykonaliśmy dobrą pracę

- powiedział napastnik Dawid Kownacki cytowany przez stronę UEFA.com.