Brytyjskie MSZ o Polsce: „Od zawsze widzieliście intencje Putina. Mieliście rację..."

Coraz więcej państw przyznaje Polsce rację co do Rosji. Szkoda, że dopiero w obliczu tragedii, jaka spotyka tysiące ukraińskich cywili... - Polska zawsze jasno widziała kwestię Rosji i intencje Putina. Mieliście rację - powiedziała minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss. Zapowiedziała też starania o rozszerzenie sankcji na Rosję i rozliczenie rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Szefowa brytyjskiej dyplomacji, która przebywa z wizytą w Warszawie podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem podziękowała Polsce za wsparcie udzielane ukraińskim uchodźcom.

"Polska zawsze jasno widziała kwestię Rosji i intencje Putina. Mieliście rację"

- stwierdziła Truss.

Dodała, że w celu pomocy Ukrainie nakładane są sankcje na Rosję, które - jej zdaniem - cofną gospodarkę tego kraju do czasów sowieckich.

"Ale musimy zrobić jeszcze więcej. W czwartek wezwę partnerów NATO i G7 do poszerzenia sankcji o zabronienie rosyjskim statkom wpływania do europejskich portów, dalsze odcinanie Rosji od europejskiego systemu bankowego, zamrożenie aktywów takich jak złoto i zahamowanie importu paliw rosyjskich"

- powiedziała Truss.

Zwróciła uwagę na doniesienia o zbrodniach wojennych popełnionych przez Rosjan w podkijowskiej Buczy. Jak mówiła, szczególnie informacje o gwałtach i napaściach seksualnych wymagają przeprowadzenia szczegółowych dochodzeń i doprowadzenia do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

Wzmocnienie wschodniej flanki NATO

Brytyjska minister powiedziała też, że należy wzmocnić wschodnia flankę NATO.

"Kierujemy więcej sił zbrojnych brytyjskich do Polski i wzdłuż wschodniej flanki NATO, ponieważ musimy wzmocnić wschodnią flankę. O tym będziemy rozmawiać podczas posiedzenia ministrów spawa zagranicznych w dalszej części tego tygodnia"

- dodała.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojna #Ukraina #Rosja #Wielka Brytania #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo