"Pan prezydent przylatuje do Polski 31 sierpnia. 1 września to dla nas jest przede wszystkim element obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To bardzo ważne, że prezydent Stanów Zjednoczonych pojawi się na nich na bezpośrednie zaproszenie prezydenta RP"

- powiedział w TVP1 Paweł Mucha.

Prezydencki minister dodał, że będzie oficjalna wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, "z elementem rozmów bezpośrednich prezydentów >>w cztery oczy<<, rozmów delegacji oraz odwiedzin żołnierzy amerykańskich, którzy stacjonują na terenie Polski".

Dopytywany podkreślił, że prawdopodobnie Trump będzie miał wystąpienie publiczne 2 września. Pytany, czy może się w jego trakcie odnieść do kwestii zniesienia wizy do USA dla Polaków powiedział, że ten temat "się pojawia".

"Myślę, że można się spodziewać odniesienia się do tego ze strony prezydenta Donalda Trumpa, to jest bardzo prawdopodobne"

- powiedział prezydencki minister.

Zaznaczył, że prezydent USA zadeklarował w czerwcu w Waszyngtonie podczas spotkania z prezydentem Dudą, że "jest wola administracji amerykańskiej, żeby te sprawę rozwiązać".