​Awanturą w powstanie

  

Każda okazja jest dobra dla dawnego mainstreamu, by wywołać skandal z udziałem PiS-u. A najlepiej z udziałem ministra Antoniego Macierewicza. To nic, że po pewnym czasie ów „skandal” okazuje się zwykłym humbugiem – przez kilka dni trwa medialne bicie piany. Choć tego typu zachowania to nic nowego dla ludzi ze środowiska „Gazety Wyborczej”, to jednak wciągnięcie w kolejną awanturę powstańców warszawskich przekroczyło wszelkie granice. Są osoby, które zginęły w katastrofie smoleńskiej, które są wpisane w historię walki o pamięć o powstaniu. Przede wszystkim prof. Lech Kaczyński, prezydent RP, bez którego nie byłoby Muzeum Powstania Warszawskiego, nie byłoby przywrócenia pamięci Żołnierzom Wyklętym. Gdyby nie on, przez kolejne lata (jak przed jego decyzją jako prezydenta Warszawy o budowie muzeum) byłyby tylko niezrealizowane plany i chyłkiem obchodzone rocznice. Inne niezwykle ważne postacie to Czesław Cywiński, prezes Światowego Związku AK, i prof. Janusz Kurtyka. Nie wymieniłam wszystkich – jest wielu innych, którzy powinni być wymienieni w apelach pamięci, ponieważ to oni tę pamięć przywrócili. Bez względu na to, czy się to komuś podoba, czy nie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts