Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Na Narodowym lepsi Holendrzy. Polskim piłkarzom znów zabrakło konkretów

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała 0:2 z Holandią w wieczornym meczu Ligi Narodów rozegranym w Warszawie. Bramki dla gości zdobyli Cody Gakpo i Steven Bergwijn po dwóch dobrze przećwiczonych akcjach. Pomimo dobrych momentów, ogólnie w całym spotkaniu Polakom zabrakło wykończenia w kluczowych akcjach. W poprzednim meczu pomiędzy czwartkowymi rywalami padł remis 2:2.

Robert Lewandowski powstrzymywany był czasem naprawdę bezpardonowo
Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Cody Gakpo wykończył w 14. minucie niską centrę z prawego skrzydła. Pomimo obecności aż sześciu zawodników Biało-czerwonych z bliska pokonał Szczęsnego. Pierwsza ciekawsza akcja Polaków miała miejsce w 25. minucie, ale kończące ją podanie Zielińskiego do Lewandowskiego było niecelne. Następnie w 37. minucie błyskotliwa akcja Piotra Zielińskiego, z użyciem Krychowiaka i Lewandowskiego zaowocowała strzałem Nikoli Zalewskiego. Na posterunku pozostał jednak czujny Pasveer.

W 53. minucie Polacy mieli świetną okazję do wyrównania, kiedy po podaniu Zielińskiego i centrze Frankowskiego przestrzelił z bliskiej odległości Arkadiusz Milik. Chwilę później Frankowski posłał równie dobrą piłkę do Szymańskiego, ale jego strzał był niecelny. W 60. minucie Holendrzy odpowiedzieli, przyspieszając grę i Steven Bergwijn po klepce z Vincentem Janssenem pokonał Szczęsnego płaskim strzałem. W końcówce goście mieli jeszcze dwa strzały z dystansu, jednak oba zdecydowanie niecelne.

W 85. minucie Weghorst brzydko sfaulował wychodzącego do piłki Szczęsnego, co zakończyło się żółtą kartką dla obydwu - Szczęsny bowiem ruszył do wysokiego napastnika i odepchnął go. Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować debiut w kadrze młodego zawodnika Pogoni Szczecin, Mateusza Łęgowskiego.