Wybrano piłkarza sezonu PKO BP Ekstraklasy. Ivi Lopez odebrał aż trzy nagrody

Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa na gali podsumowującej zakończony w sobotę sezon PKO BP Ekstraklasy otrzymał trzy nagrody - dla najlepszego piłkarza, pomocnika i króla strzelców rozgrywek. Hiszpan przyczynił się do zdobycia przez ten klubu wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski.

Ivi Lopez
fot. 400mm

Głosy na najlepszego piłkarza - spośród pięciu wytypowanych przez kapitułę - oddawali zawodnicy, którzy grali w tym sezonie w ekstraklasie; przy czym nie można było głosować na kolegę z drużyny.

Walka o mistrzostwo jest czymś nie do opisania, dzięki niej wszyscy w drużynie stają się lepsi. Dedykuję nagrodę zespołowi, klubowi, który postawił na mnie, gdy jako piłkarz byłem prawie martwy. Kocham grać w piłkę, ale czasami są takie momenty, że tego się odechciewa. Dziękuję, że pozwoliliście mi wrócić do futbolu

- powiedział Lopez, który z 20 golami został najlepszym strzelcem sezonu.

Ivi Lopez chce zostać w Częstochowie

Na pytanie, czy pozostanie w Polsce i pod Jasną Górą, odparł: "Bardzo bym chciał, mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i za rok z Rakowem znów będziemy walczyć o najwyższe cele".

Drugim piłkarzem Rakowa, który został doceniony i wyróżniony, był Vladan Kovacevic. Rozgrywający pierwszy sezon w Polsce Bośniak został wybrany na najlepszego bramkarza. Również cztery nagrody indywidualne trafiły do przedstawicieli Lecha Poznań. Za najlepszego trenera sezonu uznano Macieja Skorżę, pod wodzą którego "Kolejorz" po siedmiu latach został ponownie mistrzem kraju, a także grał w finale Pucharu Polski.

Przeszliśmy w ostatnich miesiącach drogę z piekła do nieba

- podkreślił Skorża, który ma w dorobku cztery tytuły, i przyznał: "Ten ostatni był najtrudniejszy, wyjątkowy, chyba najlepiej smakuje".

Pamiątkową statuetkę wręczył mu Czesław Michniewicz, też kiedyś pracujący w Poznaniu.

Obrońcą Sezonu został Bartosz Samalon. "Po poprzednim wielu w nas zwątpiło, pewnie niektórzy się cieszyli, że skończyliśmy dopiero na 11. miejscu, ale szybko okazało się, że stać nas, aby iść w górę, na samą górę" - zauważył. Najlepszym napastnikiem uznano Mikaela Ishaka. Laureatem w kategorii Młodzieżowiec Sezonu został Jakub Kamiński.

Będę tęsknił za całą drużyną, z którą zdobyłem mistrzostwo. Był to bardzo udany sezon dla mnie, dla zespołu, ale przede mną nowe wyzwania i mam nadzieję, że w Niemczech będę trzymać poziom

- zaznaczył pomocnik, który od lata będzie zawodnikiem VfL Wolfsburg.

Natomiast najładniejszą bramkę sezonu zdobył Fabian Piasecki - zawodnika Śląska Wrocław nagrodzono za trafienie w meczu z Piastem Gliwice w 5. kolejce. Za "Numer Sezonu" nagrodzony został Flavio Paixao z Lechii Gdańsk, który jako pierwszy z obcokrajowców został członkiem elitarnego Klubu 100, zrzeszającego piłkarzy, którzy zdobyli co najmniej 100 goli w polskiej ekstraklasie. Portugalczyk tę granicę przekroczył na razie o jedno trafienie.

Nagrody indywidualne za sezon 2021/22:


Piłkarz Sezonu - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków Częstochowa)
Trener Sezonu - Maciej Skorża (Lech Poznań) 
Bramkarz Sezonu - Vladan Kovacevic (Raków Częstochowa)
Obrońca Sezonu - Bartosz Salamon (Lech Poznań) 
Pomocnik Sezonu - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków Częstochowa)
Napastnik Sezonu - Mikael Ishak (Szwecja/Lech Poznań) 
Młodzieżowiec Sezonu - Jakub Kamiński (Lech Poznań)
Król strzelców - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków Częstochowa) - 20 goli
Gol Sezonu - Fabian Piasecki (Śląsk Wrocław) 
Numer Sezonu - Flavio Paixao (Portugalia/Lechia Gdańsk) - 101 goli w ekstraklasie, pierwszy obcokrajowiec w Klubie 100

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ivi Lopez #PKO BP Ekstraklasa

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo