Futrzarze i ich poplecznicy pokazują nieprawdziwą wizję świata

  

Widać, że w polskim parlamencie jest ponadpartyjna zgoda do tego, żeby pewne kwestie dotyczące zwierząt uregulować. Spotykamy się z ogromnym oporem lobby futrzarskiego, która stara się prezentować (zresztą wspólnie z Konfederacją) zupełnie nieprawdziwą wersję świata, w której bardzo mocno bagatelizuje się cierpienia zwierząt na tych hodowlach, a jednocześnie bardzo mocno uwypukla się znaczenie tej branży dla gospodarki. Jeśli taka narrację chcą przyjmować przeciwnicy tej ustawy to trzeba wyjaśnić kilka podstawowych rzeczy.

Udział branży hodowli futerkowej w finansach publicznych to jest 0,014 jednego procenta. Udział na polskim rynku pracy to są 0,03 procenta. A sama hodowla zwierząt futerkowych to jest 0,08 jednego procenta.

Do tego warto podkreślić, że branża ta w roku 2019 wygenerowała wartość ujemną na VAT 27 milionów złotych, podczas gdy z wpływów PIT do budżetu państwa było jedynie 10 milionów złotych. Również kolejnymi kłamstwami jest mówienie, że nagle ceny będą podnoszone ze względu na to, że produkty uboczne nie będą recyklingowane przez te fermy.

Ale jest to też absolutną nieprawdą, bo z tego wynikałoby, ze w miejscach, gdzie nie ma ferm norek, nie opłaca się hodowla kurczaków, co jest oczywistą nieprawdą, bo wiemy, że jest masa miejsc w Polsce, gdzie się taką hodowle prowadzi. I w żaden sposób nie wpływa to na ceny.

Tak więc, jak podkreślamy od samego początku, chcemy obalać te mity, które funkcjonują wokół tej hodowli. Jest ona niehumanitarna, jest czymś, co sprawia, że Polska staje się w Europie miejscem, gdzie można prowadzić działalności gospodarcze, które są już niemożliwe do prowadzenia we wszystkich innych krajach na Starym Kontynencie.

Nie chcemy być w ogonie Europy, nie chcemy być śmietniskiem, gdzie zrzuca się najgorsze elementy gospodarki. Chcemy być krajem, który na równych zasadach funkcjonuje i w Unii Europejskiej i w świecie. Dlatego chcemy, żeby takie same zasady obowiązywały i u nas.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts