Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Piast Gliwice w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy

Piłkarze Piasta Gliwice awansowali do kolejnej rundy Ligi Europy po zwycięstwie 2-0 z Dynamem Mińsk na wyjeździe. Bramki dla zespołu Waldemara Fornalika strzelili Patryk Lipski i Jakub Świerczok. Był to pierwszy w historii gliwickiego klubu awans do kolejnej rundy europejskich pucharów.

Goście szybko wyszli na prowadzenie, kiedy Lipski bardzo dobrze wykonał rzut wolny, trafiając w "okienko" białoruskiej bramki. Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0, dla polskiego zespołu, który miał jeszcze kilka dobrych akcji.

Po zmianie stron wynik na 2-0 dla Piasta podwyższył Jakub Świerczok. Piast mógł wygrywać już 3-0 w 65. minucie, ale świetnego podania Michała Żyry, który wszedł w drugiej połowie na boisko, nie wykorzystał Świerczok. Najlepszą sytuację do strzelenia bramki dla Dynama miał Jewgenij Szikawka, którego próba lobowania bramkarza Piasta zakończyła się ponad bramką. W końcówce meczu nad stadionem przeszła ulewa, utrudniając grę piłkarzom obu drużyn. W doliczonym czasie gry Świerczok minął bramkarza, ale nie trafił na pustą bramkę, strzelając obok słupka.

Mecze rund wstępnych europejskich pucharów odbywają się w formie pojedynczego pojedynku, zamiast klasycznego formatu meczu i rewanżu. Jest to spowodowane wymogami sanitarnymi ustalonymi przez UEFĘ. W pozostałych "polskich" parach Cracovia Kraków gra na wyjeździe ze szwedzkim Malmoe FF, natomiast Lech Poznań podejmować będzie łotewski klub Valmiera FC.

Dynamo Mińsk - Piast Gliwice 2-0 (1-0)
Bramki: Lipski 10, Świerczok 56

Dynamo Mińsk: Pomazan - Szitow, Goropevshek, Dinga - Matwiejczyk, Alechnowicz, Silas, Suchocki - Klimowicz, Szikawka, Bachar. Oraz: Kozłow, Wergiejczyk, Kwaszczyński.

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Huk, Kirkeskov - Vida, Sokołowski, Lipski, Badia - Świerczok, Parzyszek. Oraz: Żyro, Steczyk, Milewski.

Źródło: niezalezna.pl

#Waldemar Fornalik #Liga Europy #Dynamo Mińsk #Piast Gliwice #Jakub Świerczok #Patryk Lipski