Szydło skomentowała propozycję Dudy

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Przede wszystkim muszę porozmawiać z minister Czerwińską, jakie jest zdanie Ministerstwa Finansów. Jest to jeden z pomysłów do rozwiązania problemu zapewne - w ten sposób w Polsat News propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą nauczycieli skomentowała wicepremier Beata Szydło.

Zaproponowałem minister finansów Teresie Czerwińskiej, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli były takie, jak w przypadku nauczycieli akademickich i twórców, czyli żeby wynosiły 50 proc.

- powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego prezydent Andrzej Duda.

Przede wszystkim muszę porozmawiać z minister Czerwińską, jakie jest zdanie Ministerstwa Finansów. Jest to jeden z pomysłów do rozwiązania problemu zapewne. Jeszcze raz powtórzę: uważam, że powinniśmy w tej chwili się porozumieć, te pięć postulatów, które zostały przez rząd przygotowane, powinny zostać przyjęte. Możemy jeszcze rozmawiać ewentualnie o pewnych zmianach, korektach. Jutro rano jesteśmy umówieni, natomiast potem powinny się odbyć egzaminy, a my siadamy do stołu i rozmawiamy o zmianie systemu

- powiedziała w Polsat News wicepremier Beata Szydło, odnosząc się do propozycji prezydenta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl