Petru chyba nie lubi Lubnauer - poszło o długi Nowoczesnej... Było ostro też o Gasiuk-Pihowicz

Tak długo, jak byłem w Nowoczesnej, zobowiązania finansowe były spłacane; przestano je spłacać, kiedy mnie zabrakło - podkreślił były szef Nowoczesnej Ryszard Petru. I nie omieszkał personalnie zaatakować Katarzyny Lubnauer. - Jeżeli ktoś nie ma pomysłu, jak spłacać zobowiązania, to nie nadaje się na szefa - dodał.

Ryszard Petru
Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

Według szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, zobowiązania Nowoczesnej to albo długi zaciągnięte przez Ryszarda Petru, albo zobowiązania z kampanii wyborczej, za które odpowiada b. skarbnik partii Michał Pihowicz, prywatnie mąż Kamili Gasiuk-Pihowicz, która obecnie jest posłanką klubu PO-KO.

Petru pytany o problemy finansowe Nowoczesnej w programie "Tłit" w Wp.pl, podkreślił, że "każdy, kto bierze kredyt, spłaca go ratami przez jakiś okres czasu".

"Tak długo jak ja byłem, raty były spłacane, jak mnie zabrakło w Nowoczesnej, przestała być w stanie spłacać te raty. Jeśli ktoś chce być szefem firmy, to musi mieć świadomość, że przejmuje wszystko co dobre, ale również to, co złe. I tym złym elementem firmy pt. Nowoczesna były zobowiązania finansowe, na których spłatę trzeba było mieć pomysł. Jak ktoś nie ma pomysłu, jak spłacać zobowiązania, to się nie nadaje na szefa"

- dodał polityk

Odnosząc się do odejścia z Nowoczesnej siedmiorga posłów, w wyniku czego klub Nowoczesnej przestał istnieć w Sejmie, Petru ocenił, że oznacza to koniec Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem Kamila Gasiuk-Pihowicz - b. szefowa klubu, obecnie w klubie parlamentarnym Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska - "nie jest osobą wiarygodną w polityce i chyba na nią nikt już nie postawi".

"Mało chyba kto będzie chciał jej zaufać"

- dodał.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ryszard Petru #Nowoczesna #Katarzyna Lubnauer #długi

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo