Reżyser „zasłynął” plugawym przedstawieniem. Znów wystawią jego sztukę w Powszechnym

/ fot. screen YouTube

Już niebawem startuje III edycja organizowanego przez Teatr Powszechny festiwalu "Miasto szczęśliwe". W programie imprezy znalazł się pokaz spektaklu „Drugie wygnanie” w reżyserii Olivera Frljicia - tego samego prowokatora, którego bluźniercza "Klątwa" wstrząsnęła w zeszłym roku opinią publiczną.

Najpierw Jezus schodzący z krzyża, by zgwałcić muzułmankę, potem skandaliczna scena seksu oralnego z użyciem figury Jana Pawła II. Tak chorwacki "artysta" wstrząsnął polską opinią publiczną, wystawiając swoje "spektakle" -  na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy ("Nasza przemoc i wasza przemoc"), i wystawiając skandaliczną "Klątwę" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ohyda i mowa nienawiści w teatrze - jest nawet o zabójstwie prezesa PiS. Co zrobi prokurator?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec prowokacji Frljicia w Polsce: stołeczny Teatr Powszechny zapowiedział właśnie kolejne pokazy "twórczości" skandalisty, tym razem w ramach rozpoczynającego się Festiwalu Sztuki i Społeczności "Miasto Szczęśliwe".

Mamy nadzieję, że festiwal Miasto Szczęśliwe stanie się znowu ważnym wydarzeniem, łączącym wydarzenia artystyczne z refleksją nad aktualnymi problemami społeczno-politycznymi, tworzącym partnerstwo między instytucjami, artystami i widzami, swoistą platformę do rozmowy o konkretnych problemach współczesności.

- reklamują imprezę organizatorzy. 

Spektakl „Drugie wygnanie / Second Exile” w reżyserii Olivera Frljicia swoją premierę miał w czerwcu zeszłego roku w niemieckim Manheim. W Powszechnym zostanie pokazany 25 czerwca. Czy możemy się spodziewać kolejnych skandali? Niestety, prawdopodobnie tak, o czym świadczy chociażby zwiastun spektaklu, w którym pojawiają się przemoc, symbole środowisk LGBTQ i wątek lesbijskiego seksu. Uwaga! Treść przeznaczona jest tylko dla osób dorosłych (podobnie jak spektakl, o czym informuje w swoim programie Powszechny...):

Partnerami spektaklu są Instytut Goethego (ten sam, który wspierał pedofilską "sztukę" Wagnera Schwartza) oraz niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Teatr Powszechny

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl