Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Cameron: Ukraina może atakować brytyjską bronią cele w Rosji

Brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron złożył wizytę w stolicy Ukrainy, Kijowie, gdzie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim omówił sytuację na froncie oraz wsparcie w obronie przed agresją Rosji – poinformowała w piątek kancelaria szefa państwa ukraińskiego.

David Cameron
UK Government - wikimedia.commons.org; CC BY 2.0 [https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]

Do spotkania doszło w czwartek; tego dnia Cameron zadeklarował w rozmowie z agencją Reutera, że Londyn przekaże Ukrainie 3 mld funtów w ramach corocznej pomocy i oświadczył, że Ukraina ma prawo wykorzystywać uzbrojenie z Wielkiej Brytanii do ataków na cele w Rosji.

„Ukraina ma takie prawo. Gdy Rosja atakuje terytorium Ukrainy, łatwo jest zrozumieć, dlaczego Ukraina odczuwa potrzebę przekonania się, że ona także się broni”

– podkreślił szef brytyjskiej dyplomacji.

Po rozmowach z Cameronem Zełenski podziękował Wielkiej Brytanii za ogłoszony w ubiegłym tygodniu jeszcze jeden pakiet wsparcia obronnego o wartości 0,5 mld funtów - powiadomiła kancelaria prezydencka w Kijowie.

„Przekazanie tego pakietu, wraz z niezwykle ważną decyzją USA o pomocy, ma ogromne znaczenie w tym kluczowym momencie” – powiedział ukraiński prezydent, cytowany na stronie internetowej swego biura.

W piątek brytyjski minister konferował z premierem Denysem Szmyhalem.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo