niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Ohyda i mowa nienawiści w teatrze - jest nawet o zabójstwie prezesa PiS. Co zrobi prokurator?

Dodano: 21.02.2017 [09:19]
Ohyda i mowa nienawiści w teatrze - jest nawet o zabójstwie prezesa PiS. Co zrobi prokurator? - niezalezna.pl
foto: powszechny.com
W warszawskim Teatrze Powszechnym – który otrzymuje granty od miasta – wystawiono obrazoburczy „spektakl”. Reżyser Oliver Frljić w „Klątwie” pokazuje m.in. seks oralny z figurą świętego Jana Pawła II, drwiny z katastrofy smoleńskiej, czy zbiórkę pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Nic złego nie widzi w tym dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy – prywatnie zięć europoseł Platformy Obywatelskiej Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein - Tomasz Thun Janowski. Jego zdaniem to „wspaniałe i ważne przedstawienie”. Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział dziś na antenie TVP Info, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

Reżyser Oliver Frljić jest już znany naszym Czytelnikom. W bydgoskim Teatrze Polskim podczas Festiwalu Prapremier wystawił „Naszą przemoc i waszą przemoc”, w którym m.in. Jezus zszedł z krzyża, by zgwałcić muzułmankę.

Teraz na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego przedstawił „Klątwę”. Mnóstwo w niej ohydnych scen. Informację o tym przekazał tvp.info jeden z widzów. Wysłał nagranie fragmentu pełnego nienawiści i agresji „spektaklu”.

Jedna z aktorek pod koniec przedstawienia opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego, która jest jej „sceną marzeń”. Stojący na scenie krzyż zostaje ścięty piłą mechaniczną.
 

Oliwer, znając moje poglądy, zaproponował mi scenę, w której miałam zbierać pieniądze na zabójstwo Kaczyńskiego (…) i miałam w tej scenie zapytać was, czy chcielibyście przeznaczyć pieniądze na ten cel i sprawdzić, czy nadal będziemy w ramach działania artystycznego, w tym przypadku spektaklu teatralnego. (…) Co się okazuje – naprawdę można znaleźć człowieka, który może to zrobić za 50 tysięcy euro, czyli tanio. No i właśnie teraz powinna być ta scena, właśnie teraz powinnam schodzić po schodkach z woreczkiem płacząc, że naprawdę żarty się skończyły i naprawdę boję się o przyszłość mojego kraju i powinnam teraz was prosić o jakieś małe wsparcie finansowe naszej kwesty, zaznaczając, jakie są wszelkie prawne konsekwencje tego działania


– powiedziała na scenie Julia Wyszyńska.

Dodała, że ze względu na artykuł 255. kodeksu karnego – mówiący o odpowiedzialności karnej za publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni i za publiczne pochwalanie popełnienie przestępstwa – nie może przeprowadzić swojego eksperymentu. Ale o samej koncepcji już wspomniała.
 

Moja scena marzeń została z tego spektaklu brutalnie wykreślona


– powiedziała rozżalona Wyszyńska.

Sami autorzy nie mają niczego do ukrycia. Piszą: „Twórcy zastanawiają się, czy wyzbycie się lęku przed władzą, a nawet samej władzy, znajduje się w zakresie ich możliwości” – czytamy na stronie Teatru Powszechnego.

Wśród patronatów medialnych znalazły się „Gazeta Wyborcza” i portal wyborcza.pl.
 
Teatr Powszechny podlega pod Biuro Kultury m.st. Warszawy, którego dyrektorem jest Tomasz Thun Janowski – zięć europoseł PO Róży Thun.
 
Organizatorem teatru jest m.st. Warszawa, które co roku przydziela Powszechnemu dotacje. Według danych portalu „Teatr w Polsce” wysokość dotacji dla placówki na rok 2016 wyniosła blisko 8,2 mln złotych
– podaje tvp.info.

Przedstawieniem zachwycała się poseł Nowoczesnej – Joanna Scheuring-Wielgus. Na twitterze opublikowała zdjęcie biletu pisząc o „najbardziej oczekiwanym spektaklu tej zimy”.

Później nawoływała: „Kupujcie bilety póki są. Jeśli są. Ja już byłam. We środę idę po raz drugi”.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

In the name of all Croats, I apologize to Polish people for this provocation of a Croatian communist Oliver Frljić. Ivane Pavle Drugi, Hrvatski te narod ljubi: https://www.youtube.com/watch?...

K..rwy zmieniają adres mając nadzieję na zmianę statusu. Z burdelu przeniosły się do teatru. K....rwa - niestety - wciąż pozostaje k....rwą i nie staje się aktorką tylko dlatego, że ogląda się jej k.....rewstwo na scenie. Problem k....rwy jest jednak wciąż ten sam: robi to za pieniądze, a sens tego, co robi na dla niej niewielkie znaczenie. Obecne na widowni k....rwy solidaryzują się z k....rwami na scenie. Nie jest to zjawisko nowe. Wynika z nieodwracalności przejścia do stanu sprzedajnej k.....rwy. Jeżeli raz zostało się taką, to powrót do normalności nie istnieje. Nową linią obrony k.....rewstwa jest przyklejanie mu ( k.....rewstwu ) etykiety sztuki.

"Życzę wam szariatu zamiast konkordatu. I żeby wszyscy wasi synowie byli obrzezani, a każdy pisarz był Grossem" - usłyszała […] (w 2015r) publiczność spektaklu OLIVERA FRLJICIA w "Nie-boska. Wyznanie” - cytat artykułu Wyborcza.pl z 30 listopada 2015 | 00:59 w krakowskim Teatrze Pop-Up. http://wyborcza.pl/1,75410,192... Inny cytat: "Nie-boskiej komedii. Wyznania": "Oświadczenie" reżysera na początku spektaklu to oskarżycielski monolog. "Uważacie się za niewinne ofiary rosyjskich i niemieckich inwazji, komunizmu i faszyzmu, a sami znęcaliście się nad ukraińskimi chłopami, mordowaliście Żydów, wypędzaliście wszystkich nie-Polaków z tego kraju. Teraz bronicie się przed uchodźcami, którzy nawet nie chcą tu przyjeżdżać, do tego brudnego wschodnioeuropejskiego błota pełnego aspiracji" - itd.
JEDNO Z JEGO PRZEDSTAWIEŃ OLIVERA FRLJICIA NOSIŁO TYTUŁ "NIENAWIDZĘ PRAWDY!". Te cytaty dużo mówi o reżyserze obecnie „Klątwy” Nie wiem czy jest muzułmaninem, ale wychowany w Bośni Hercegowinie gdzie 50 % ludności to muzułmanie. Jest obywatelem Chorwacji. Więc nie obca mu ta kultura. A te powyższe słowa w polskim teatrze, dla polskiej publiczności …… kierowane pod płaszczykiem sztuki włożone w usta polskich aktorów!!! A teraz profanacja krzyża, flagi Watykańskiej, pamięci o papieżu JPII i opowiadanie w teatrze o zbiórce pieniędzy na zabójstwo prezesa. To kpina naszego narodu, potwarz rzucana tchórzowsko -bo pod szyldem” pseudo-sztuki teatralnej. Dziwie się tylko, że jakim trzeba być człowiekiem jako aktor/ka?? By podjąć się odgrywania takich ról…. Może ci ludzie nie maja angaży i chwytają się co im dają? Ale i tak nie rozumiem Trzeba mieć honor, rozum i społeczne przynajmniej (jeśli nie religijne wyczucie), by nie sprzedawać swej godności ludzkiej i dumy narodowej. Wygląda na to, że ci aktorzy zatracili już i jedno i drugie. Żal ich jako ludzi. Ale CZY MY MOŻEMY POZOSTAĆ OBOJĘTNI, ŻE OBCOKRAJOWIEC OBRAŻA NASZ KRAJ, OŚMIESZA NASZĄ KULTURĘ, WARTOŚCI, NAJŚWIĘTSZE ZNAKI WIARY?!

Zbieram na sprzęt do aplikacji i na 10 gram ołowiu do zatrucia Szurniętej-Wielgus.

chętnie dołożę się do usunięcia tej IDIOTKI z życia publicznego. To Wstyd być tak Głupim!

Ta aktorka obraziła mnie jako człowieka i Polaka. To obrzydliwe co wygaduje i wyprawia w tej sztuce z Janem Pawłem drugim. Ta sztuka to artystyczne szambo.

I niejaki "wątły" proroczo ocenił tego gniota i wykonawców; cytuje z pamięci: "brudne i śmierdzące gnidy z rynsztoka, pijące i jedzące odchody".

100/100

klątwa dziadów

Tak się budzi w człowieku nienawiść
Tak steruje się ludzkim rozumem
Żeby brat podniósł rękę na brata
Bo najłatwiej sterować jest tłumem

Prymitywnie brutalnie wulgarnie
Odpowiednio do poziomu ulicy
Jest reakcja dopiero jest fajnie
A skrzywdzonych się później policzy

Kiedy burzą się obrońcy wartości
Można śmiać się w publikatorach
Oczekując frustracji i złości
Umiejętnie trzeba budzić potwora

„Wielka sztuka” na pisowskim powrozie
Wzniosą larum bo umiera świat wolności
Aż do skutku należy próbować
Już w przyrodzie widać pierwsze ślady wiosny

A gdy złością rozpędzone goryle
Dadzą upust małpiej frustracji
To położą żółte żonkile
Od obrońców prawdziwej demokracji

Taka stara sprawdzona metoda
Teraz „Klątwa” dawno temu były „Dziady”
A gdy gawiedź jest troszeczkę opóźniona
To obejrzy sobie sztukę kilka razy

Niestety dobra klasyka jest trudna do grania. Oni tego nie umieją robić. Bo do tego trzeba artystów. Do obciągania wystarczą zwykłe kurwy. To właśnie one i to im idzie bardzo dobrze. Byłem przeciwnikiem odbierania dzieci rodzicom ale im zabrał bym dzieci. Powód - deprawowanie !

Tym razem to już przesadziliście,kultura? zdziczenie i upadek obyczajów. Kpić z naszego Papieża i Krzyża, kim wy jesteście, nasieniem szatańskim, SKU*WYSYNY.............. Episkopacie obudź się, nie bądź spolegliwy,obrażają naszego Pana i Boga.

i Pani Wielgus z NOWOCZESNEJ CIEMNOTY to cuś reklamuje...
czy ona ma chociaż ze trzy gramy rozumu w tej niezbyt nie pięknej główeczce ?

a jak wygląda inteligencja wyborców "N" ?
bo określenie " obudzić się z ręką w nocniku" to za słabe w tym wypadku...

i teraz wiadomo dlaczego lewaków należy spuścić w wodą..
jak najszybciej...

a ciekawe jak wygląda inteligencja tych aktorów.. dyrektora...
i widzów co na to poszli.... ?

Może ich potraktować zgniłymi jajami w trakcie przedstawienia? Odechce im się prowokacji!

Ja mam taką teorię wyniesioną z obserwacji różnych organizacji i własnego doświadczenia, że "ktoś zajmuje jakieś miejsce w strukturze, bo ciebie tam nie ma lub odpuszczasz", ile to razy obserwowałem ludzi niegodnych jakiejś funkcji, miejsca w hierarchii, tylko dlatego, że ludzie inteligentniejsi i lepsi, bali się, odpuszczali, itd. Musimy walczyć.

Jak ktoś lubi zapach rynsztoku i dołu kloacznego to niech sobie wącha. Pewnie i tacy fascynaci się znajdą. Świat zawsze miał swój margines. Miejsce marginesu nie może być w centrum.

Ten "przybytek" nie jest godzien nosić miana "teatru";
to jest zwykły BURDEL!

A ścierwojady na goownianej jeden w drugiego zachwyceni, ani jednego krytycznego komentarza. To faktycznie jakiś inny gatunek jest.

oni są od innej małpy

Pewnie że inny gatunek. Grzeczny, inteligentny, oczytany, z klasą. Taki, który nie używa w dyskusji wyrażeń takich jak np: "A ścierwojady na goownianej"
pod adresem interlokutora.

Z klasą, chodzi se ten gatunek kulturalnych ludzi do teatru pooglądać wymioty, wypróżnianie i kopulację. Prawdziwa elita...

czy ten oliwier ma we ółbie siano?ma dzieci Sasa Marina,może zgotować los swoim bliskim

wygląda na to, że Scheuring-Wielgus spodobał się sex oralny, ja proponuję żeby zgadała się z wodzem swojego ugrupowania może wtedy poczuć się aktorką na żywo. Banda zwyrodnialców omyłkowo nazywana ludźmi

Czym sie walczy z złym? Nie pamiętacie „Ogniem i mieczem”?. Co Rzędzian z Wąsoszy przygotował dla wiedźmy? I poświęcił, bo diabły pilnują dostępu. I drugie wyjscie: Wszystkie wejścia do teatru skropić św. wodą, a i scenę w trakcie warto. Skutek murowany

też chciałabym poznać nazwiska tych artystów z rynsztoka. Czekam, aż PIS zacznie rozliczać rynsztokowych polityków, dziennikarzy i innych polakożerców. Thun, wythuniaj się stąd ze swoją rodziną! Ta elyta mogłaby u mojego dziadka co najwyżej świnie paść.

PODAJ DALEJ !
Zapamiętaj nazwiska pseudo-aktorów, którzy sprzedali się i z satysfakcją grali ten ohydny spektakl.
KAROLINA ADAMCZYK. KLARA BIELAWKA MARIA, ROBASZKIEWICZ, BARBARA WYSOCKA, JULIA WYSZYŃSKA( gra m.in. w serialu "Na dobre i na złe"), JACEK BELER, ARKADIUSZ BRYKALSKI, MICHAŁ CZACHOR !

Ktokolwiek zna adresy tych osób oraz wie gdzie mieszka Tomasz Thun Janowski prosimy o kontakt z nami. Będziecie mieli prawo wiedzieć, gdzie mieszkają Ci przestępcy, którzy dokonali tak ohydnego przedstawienia.

Działajmy Róbmy coś konkretnego- Spektakle OLIVERA FRLJICIA - To się świetnie wpisuje w muzułmański skrzywiony u niektórych światopogląd- nienawiść do chrześcijaństwa i jego symboli. Więc CZY WYSTARCZĄ TYLKO LAIKI na facebook -u? Może spróbujmy pisać osobiście- jak najwięcej osób protesty na stronę teatru powszechnego w Warszawie by jasno tam zrozumiano, że to nie jedna czy druga osoba jest zgorszona i urażona. A do władz miasta Warszawy i państwowych, by widząc wiele protestów miały większą odwagę i dowód do podjęcia prawnych protestów zmierzających do SZYBKIEGO ZABLOKOWANIA TAKICH OBRAŹLIWYCH SŁÓW, ŻYCZEŃ NIENAWIŚCI I WRĘCZ DO TEGO BYŚMY ZNALEŹLI SIĘ W NIEWOLI SZARIATU. Piszmy kulturalnie ale stanowczo prosząc o nie dopuszczanie takich osób i ich „wypocin – pseudo sztuk” pod którymi szerzą zachęty do zabijania innych, i do ekspansji wręcz wojennych. Piszmy odważnie i tam gdzie trzeba to nie trudno znaleźć adres teatru Powszechnego oraz prokuratur lub rządzących. Niech nam się chce bronić spraw najświętszych i słusznych, bo jeśli nie my, to kto?! :Kto wyzna Mnie przed ludźmi, tego i Ja wyznam przed Ojcem moim”. Nie bójmy się podpisać pod jednym z najsłuszniejszych aktów OBRONY. Mamy prawo się bronić. NIECH NAM SIĘ CHCE ZROBIĆ COŚ WIĘCEJ NIŻ: „Lubię to” przeciwko mowie nienawiści, obrażaniu nas przez kogoś, kto nie zna naszej historii i jej realiów w tamtejszych czasach, a ma tupet w tak arogancki sposób obrażać nasze przekonania, wiarę.

ze sztuką ma to tyle wspólnego co anarchia z demokracją. Władza, ogólnie pojęta ma strach przed oskarżeniem, ze nie ma u nas wolności słowa, a przez to zagrożona jest demokracja; co POzwalna na tolerowanie takich ekscesów jak m.in. ten. Dlatego powinno się wytoczyć im proces, z przestrzeganiem wszelkich procedur, ale za to z szybkim przebiegiem i skazać na dotkliwe kary aby nie opłacało i m się propagować mowy nienawiści i chamstwa.

Widać jak żydokomuna,
W polsce króluje,
Jak nas opluwa,
Czym za dobro nam odpłaca?
Tyle wieków tu gościli,
A my zanich życie oddawali,
Tak chronili,
Oni nam komune wprowadzali,
Nam Akowców mordowali!
Teraz do Brukseli jeżdżą,
Hartman to potwierdza,
To nietylko Tchum!

Widać jak żydokomuna,
W polsce króluje,
Jak nas opluwa,
Czym za dobo nam odpłaca?
Tyle wieków tu gościli,
A my zanich życie oddawali,
Tak chronili,
Oni nam komune wprowadzali,
Nam Akowców mordowali!
Teraz do Brukseli jeżdżą,
Hartman to potwierdza,
To nietylko Tchum!

No cóż...Jeśli Kościół na to nie zareaguje,to znaczy,że jest git.Czytając wpisy różnych przechrztów z "Tygodnika Powszechnie Nieczytanego" dziwię się,że ten gniot powstał tak późno.To oni przygotowują grunt pod tego typu szambo.A na czele tej otwartości na ciemne wartości oczywiście Dominikanie i Jezuici.Podobno Palikot nawet w czasach swej satanistycznej orgii na Krakowskim Przedmieściu zażywał niegasnącej sympatii Dominikanów z Lublina.Z ostatniego tygodnika "W Sieci" się o tym dowiedziałam.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl