Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

​Błaszczykowski zmaga się z kontuzją

Jakub Błaszczykowski nie zagrał w niedzielnym meczu VfL Wolfsburg z RB Lipsk w siódmej kolejce Bundesligi. Reprezentant Polski zmaga się z urazem pleców. Wolfsburg przegrał 0:1.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Przed sezonem Kuba trafił do Wolfsburga z Borussii Dortmund i szybko stał się pewnym punktem drużyny, wywalczył także kapitańską opaskę. Reprezentant Polski w tym sezonie był w wyjściowym składzie „Wilków” na wszystkie mecze ligi niemieckiej. Tym razem znalazł się poza osiemnastką - nie przesądziła o tym jednak forma sportowa czy wizja trenera, a uraz pleców. Na razie nie wiadomo, jak poważna to kontuzja.

Błaszczykowski wrócił do treningów z VfL po dwóch tygodniach przerwy na mecze eliminacyjne (do MŚ 2018) biało-czerwonych. Kuba zagrał 89 minut w spotkaniu Polski z Danią (8 października), wygranym przez naszych piłkarzy 3:2, oraz 90 minut w meczu z Armenią (2:1), rozegranym trzy dni później.

Bez pomocy Błaszczykowskiego Wolfsburg przegrał z Lipskiem 0:1. Jedyna bramka padła po strzale Emila Forsberga w 70. minucie spotkania. W pierwszej połowie ten sam piłkarz nie wykorzystał rzutu karnego. Dzięki tej wygranej Lipsk znajduje się na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi, Wolfsburg jest dopiero 17. Drużyna Błaszczykowskiego wygrała w tym sezonie zaledwie jeden mecz przy trzech porażkach i trzech remisach.

Źródło: niezalezna.pl