Z OSTATNIEJ CHWILI

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce awansowali do Final Four Ligi Mistrzów • • • Senat nie uchylił immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu  • • •

Andrzej Duda spotka się z ministrem Czarnkiem

Andrzej Duda spotka się z ministrem edukacji i nauki, Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmów ma być m.in. nowelizacja prawa oświatowego.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu noweli ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw, zmierzającej do wzmocnienia roli kuratorów oświaty. Stanowiska na temat projektu przedstawiły sejmowe kluby i koła.

Szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot pytany dziś w Radiu Plus o ten projekt powiedział, że będzie on pewnie w czwartek przyjęty przez Sejm, a potem trafi do Senatu.

- W Senacie myślę, że nie będzie jakoś bardzo pilnie procedowany, więc mamy czas na wnikliwe analizy

 - powiedział szef gabinetu prezydenta.

- Pan prezydent spotka się z panem ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, myślę, że o tym też będą rozmawiać, bo sprawa jest ważna i naprawdę wymaga analizy rzeczowej, wnikliwej, ale też spokojnej bez angażowania jakichś wielkich emocji - poinformował Szrot.

Na pytanie, czy pojawiają się tu jakieś wątpliwości, szef gabinetu prezydenta odparł, że "zawsze mogą się pojawić przy takiej analizie".

- To są poważne sprawy, które dotyczą polskich uczniów i rodziców tych uczniów i zawsze trzeba brać pod uwagę postulaty obu stron - powiedział Szrot.

Dopytywany, kiedy odbędzie się spotkanie prezydenta z Czarkiem, Szrot odparł, że "niedługo".

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo