Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polacy rozgromili Ukrainę. Nasi hokeiści walczą o igrzyska olimpijskie

Hokejowa reprezentacja Polski wysoko wygrała z Ukrainą 6:1 w swoim drugim meczu rozgrywanego w Nur-Sułtanie turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie. O pierwszym miejscu zadecyduje niedzielny mecz biało-czerwonych z Kazachstanem.

pzhl.org.pl

Polacy w czwartek rozgromili na otwarcie zawodów Holandię 8:0. W tym spotkaniu po uderzeniu krążkiem złamania palca doznał Paweł Zygmunt i zakończył udział w turnieju. Ukraińcy przegrali z Kazachstanem 1:8.

Piątkowe starcie było dla ekipy trenera Tomasza Valtonena początkowo trudniejszym wyzwaniem. Tym razem to rywale objęli prowadzenie po dalekim uderzeniu Pawlo Tarana. 26 sekund przed przerwą, w ogromnym zamieszaniu pod ukraińską bramką, do wyrównania doprowadził Filip Starzyński.

Drugi mecz naszych hokeistów i druga wysoka wygrana. Decydujące będzie spotkanie z Kazachstanem

W drugiej tercji trafiali tylko Polacy. Najpierw szybką wymianę krążka skutecznie zakończył z bliska Martin Przygodzki, a potem – kiedy biało-czerwoni grali w osłabieniu – solowy rajd przeprowadził Szymon Marzec i po 40 minutach wynik brzmiał 3:1. Po zmianie stron Polacy dołożyli jeszcze trzy gole, ku radości grupki ich kibiców obecnych na widowni Barys Areny. Nie wybiła ich z rytmu kilkuminutowa przerwa na naprawę osłony nad bandą lodowiska.

W drugim piątkowym meczu turnieju Kazchastan zagra z Holandią. Sobota jest dniem przerwy w turnieju, w niedzielę Ukraina zmierzy się z Holandią, a Polska z Kazachstanem. Zwycięzca turnieju awansuje do sierpniowych głównych kwalifikacji olimpijskich.

Polska - Ukraina 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Bramki: 0:1 Pawlo Taran (asysta: Wołodymyr Aleksjuk, Nikita Bucenko, 16), 1:1 Filip Starzyński (Krystian Dziubiński, 20), 2:1 Martin Przygodzki (Patryk Wajda, Szymon Marzec, 28), 3:1 Szymon Marzec (36), 4:1 Marcin Kolusz (41), 5:1 Damian Kapica (Bartosz Ciura, Noureddine Bettahar, 53), 6:1 Filip Komorski (56).

Źródło: PAP, niezalezna.pl