„Niech pan Tusk już pozostanie w polityce europejskiej”. Weź udział w pikiecie Klubów „GP”

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Chcemy swoją obecnością [przed Uniwersytetem Warszawskim, gdzie 3 maja ma się odbyć wykład Donalda Tuska] powiedzieć, że nie chcemy go więcej w polskiej polityce. Niech zostanie już na Zachodzie w tej polityce europejskiej. A nam w Polsce nie przeszkadza naprawiać naszego kraju – mówi z rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef Klubu „Gazety Polskiej” Warszawa II, pomysłodawca i organizator pikiety pod hasłem „Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska!”.

3 maja Donald Tusk wystąpi w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego z - jak twierdzi – „ważnym przemówieniem”. Kluby „Gazety Polskiej” zamierzają przywitać „króla Europy” pikietą. Rozpocznie się ona pod wejściem do Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego 3 maja o godzinie 13:45.

- Organizuję tę pikietę ponieważ Donald Tusk próbuje powrócić do polskiej polityki. Według doniesień prasowych przygotowuje taki plan po zakończeniu jego kadencji w Parlamencie Europejskim. Należę do tych, którzy nie są zwolennikami Donalda Tuska, uważają go za szkodnika, za człowieka, który wiele złego Polsce zrobił i nie chcę jego powrotu

- wyjaśnia organizator protestu.

- Ponieważ ta jego droga powrotu ma się zacząć od przemówienia 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim, chcemy swoją obecnością i pod hasłem „Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska!” powiedzieć że nie chcemy go więcej w polskiej polityce. Niech już zostanie na Zachodzie w tej polityce europejskiej. A nam w Polsce nie przeszkadza naprawiać naszego kraju, czynić go krajem sprawiedliwym

- dodaje Adam Borowski.

- Wszystkie Kluby „Gazety Polskiej” popierają protest. Bowiem uważamy, że wystąpienie Donalda Tuska na uniwersytecie może się przerodzić w przemówienie przeciwko obecnemu rządowi Polski

- dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl szef Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samolot spadł na supermarket. Trzy osoby nie żyją

Zdjęcie ilustracyjne / Von Garitzko - Eigenes Werk, Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2738601

  

Wszystkie trzy osoby lecące małym samolotem, który dzisiaj rozbił się w Bruchsal w niemieckiej Badenii-Wirtembergii, nie żyją - poinformowała policja. Samolot uderzył w ścianę marketu budowlanego, ale nikt z klientów i pracowników sklepu nie ucierpiał.

Tożsamości ofiar na razie nie podano. Według policyjnego rzecznika istnieją wskazania, że samolot próbował dokonać nieplanowanego lądowania na pobliskim lotnisku. Samolot najwyraźniej zawrócił i zaraz potem doszło do katastrofy. Na opublikowanym zdjęciu miejsca wypadku widać, że maszyna rozerwała metalowe ogrodzenie i rozbiła się o ścianę budynku.

Na razie nie wiadomo, czy zagrożona jest stabilność konstrukcji marketu, ale został on prewencyjnie ewakuowany. Tuż obok niego znajduje się wykorzystywane głównie przez miejscowy aeroklub lotnisko z trawiastym pasem startowym. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl