Podejrzany w korupcyjnej seks-aferze opuścił areszt. Miał udzielać korzyści Niesiołowskiemu

Sąd Okręgowy w Łodzi uchylił dziś areszt wobec Bogdana W. jednego z podejrzanych ws. udzielenia korzyści osobistej posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu (PSL-UED) - poinformował obrońca mężczyzny.

pixabay.com/CC0/succo

Pod koniec lutego sąd zwolnił z aresztu innego podejrzanego Wojciecha K.

Prokuratorzy Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zarzucili Bogdanowi W. i Wojciechowi K. udzielenia posłowi Niesiołowskiemu, co najmniej trzydziestokrotnie korzyści osobistej. Podejrzani mieli organizować i opłacać usługi seksualne "świadczone przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją".

Według prokuratury, poseł miał przyjąć te korzyści w zamian za działania na rzecz spółek należących do biznesmenów. Zdaniem śledczych, działające wcześniej w branży restauracyjno-hotelarskiej spółki, "uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA".

W związku z tą sprawą prokuratura wnioskowała o areszt dla Bogdana W. i Wojciecha K. Na początku lutego sąd podzielił argumentację śledczych i zastosował wobec podejrzanych areszt na trzy miesiące. Obrońcy mężczyzn zapowiedzieli złożenie zażalenia na tę decyzję. Ich zdaniem można było zastosować inne środki zapobiegawcze wobec podejrzanych.

Pod koniec lutego łódzki sąd okręgowy uwzględnił zażalenie obrońcy Wojciecha K., uchylił wobec podejrzanego areszt i nakazał jego zwolnienie z aresztu. W piątek sąd podjął taka samą decyzję wobec Bogdana W.

Obu podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Bogdan W. #seksafera #Stefan Niesiołowski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo