Wielka szansa Jana Błachowicza. Polak będzie walczył z Rosjaninem o pas mistrza UFC

Jan Błachowicz stanie przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej mieszanych sztuk walki (MMA). Rywalem Polaka na gali UFC 10 grudnia w Las Vegas o wakujący tytuł będzie Rosjanin Magomied Ankalajew.

Jan Błachowicz
Fot. Fotomag/Gazeta Polska

Pierwotnie w tym terminie mieli walczyć broniący pasa Jiri Prochazka i Glover Teixeira, który tytułu mistrzowskiego pozbawił Błachowicza w październiku 2021 roku. Jednak Czech w trakcie treningów doznał poważnej kontuzji ramienia. Czeka go operacja i realnie do zawodowego sportu ma szansę wrócić za rok. Brazylijczyk natomiast odrzucił możliwość walki z Ankalajewem.

Błachowicz vs Ankalajew

39-letni obecnie Błachowicz (29-9) w Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w wadze półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

Natomiast 6 marca 2021 roku na gali UFC w Las Vegas Polak obronił pas, wygrywając jednogłośnie na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Później doznał porażki z Teixeirą. Dziewięć lat młodszy Ankalajew może się pochwalić bilansem 18 zwycięstw i jednej porażki. Wygrał dziewięć ostatnich walk

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Jan Błachowicz #MMA #UFC

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo