„PiS grabarzem polskiej gospodarki!” Sasin kontruje i przypomina „spuściznę Platformy”. WIDEO

Dzisiaj za drogi gaz odpowiada wasza polityka. Wasza polityka w Polsce, kiedy rządziliście i wasza polityka w Unii Europejskiej, gdzie daliście Putinowi możliwość szantażowania całej Europy cenami gazu. To jest wasza spuścizna - zwracał się w stronę Borysa Budki wicepremier i szef MAP Jacek Sasin.

iTV Sejm

Sejm w środę, po godz. 10 rozpoczął dwudniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. poprawkami Senatu do ustawy budżetowej przewidującymi np. zwiększenie dotacji do NFZ o 20 mld zł. Posłowie zajmą się też przepisami mającymi usprawnić działanie podatkowej części Polskiego Ładu.

W części wniosków formalnych Borys Budka głos zabrał, ale żadnego wniosku nie złożył. Grzmiał za to:

„zafundowaliście najwyższe w historii podwyżki gazu. Co zrobiliście do tej pory? Nic! Senat naprawił bubel prawny, jaki złożyliście w tej izbie. Dzisiaj to od was zależy, czy małe polskie firmy, rodzinne, prowadzone od wielu pokoleń przetrwają rządy PiS-u czy też rząd PiS-u będzie grabarzem polskiej gospodarki”.

- To nie był wniosek formalny - skwitowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

O głos przeciwny poprosił wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Dosyć tych kłamstw panie przewodniczący Budka

- rozpoczął polityk.

- Dzisiaj za drogi gaz odpowiada wasza polityka - zarzucił politykowi Platformy Obywatelskiej.

- Wasza polityka w Polsce, kiedy rządziliście i wasza polityka w Unii Europejskiej, gdzie daliście Putinowi możliwość szantażowania całej Europy cenami gazu. To jest wasza spuścizna - wymieniał dalej.

Zaznaczył, że rząd pomaga dziś Polakom, mówiąc: „ustanowiliśmy prawo, które daje gospodarstwom domowym prawo do tańszego gazu, poniżej cen rynkowych. Dajemy również tani gaz tym instytucjom, które są społecznie wrażliwe”.

Zwracając się jeszcze do przedmówcy, zaapelował:

„Jeśli dziś upominacie się o polskich przedsiębiorców, jedźcie do Brukseli i tam się upominajcie, bo to biurokraci europejscy zabraniają nam objąć taryfami również przedsiębiorstwa”.

NAGRANIE PONIŻEJ:

 

 


Źródło: niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo