Scheuring-Wielgus doigrała się. Kolejny pozew przeciwko posłance ws. proaborcyjnej hucpy w kościele

Pozew przeciwko posłance Joannie Scheuring-Wielgus złożyła Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Sprawa dotyczy wtargnięcia polityk do kościoła, gdzie zakłócała porządek oraz obrażała uczucia religijne zgromadzonych.

Joanna Scheuring-Wielgus / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Prokuratura zajmie się sprawą posłanki Lewicy, Joanny Scheuring-Wielgus. Powodem - "możliwe złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych". Jak poinformowali śledczy, zawiadomienie w tej sprawie złożyło kilka podmiotów.

Toruńska posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem pojawili się w niedzielę 25 października w kościele św. Jakuba z transparentami "Kobieto! Sama umiesz decydować" i "Kobiety powinny mieć prawo do decydowania czy urodzić, czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką". Protest miał związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Pozew przeciwko posłance złożyła także Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

- Już w dniu 26 października wniosłam do Prokuratury Krajowej wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko posłance Scheuring-Wielgus w związku z jej wtargnięciem do kościoła w Toruniu ze skandalicznymi hasłami, zakłócaniem obrządku i obrażaniu uczuć religijnych, co czyniła jakoby w imieniu kobiet, czyli moim a z czym ja się nie utożsamiam i czym narusza mój interes oraz nadużywając przy okazji funkcji posła. Otrzymałam już pismo z Prokuratury Krajowej z informacją o tym, że sprawę przekazano do Prokuratury w Toruniu

- poinformowała. 

Wojciechowska van Heukelom zauważyła, że w tej sprawie brakuje zdecydowanego głosu kobiet, które sprzeciwiają się postulatom "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", a który to przedstawia się, jako reprezentant kobiet. - Byłoby chyba z korzyścią dla sprawy, gdyby przedstawiono nasz punkt widzenia - zaznaczyła.

- Z Martą Lempart różni mnie dokładnie wszystko. Ona wyrzuca ludzi z kamienic, przejmując je w kontrowersyjny sposób, ja skutecznie walczę z oszustami i czyścicielami kamienic w obronie praw lokatorów. Ona zna dwie bluzgi i przerywnik, ja mówię w kilku językach.

- podkreśliła. 

- Ona jest resortowym dzieckiem ja patriotką, o prawicowych poglądach, byłą opozycjonistką, dwukrotnie odznaczoną przez państwo polskie. Od lat konsekwentnie walczę w obronie praw innych

- dodała.

 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

#Agnieszka Wojciechowska van Heukelom #Joanna Scheuring-Wielgus #posłanka #Toruń

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo