O pogrzebie biskupa Stefanka, który w latach 1996-2011 był ordynariuszem diecezji łomżyńskiej, poinformował w sobotę obecny biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Zapowiedział, że mszy św. pogrzebowej 23 stycznia przewodniczyć będzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi biskup świdnicki Ignacy Dec.

"Uwzględniając wrażliwość śp. Biskupa Stanisława Stefanka na sprawy związane z obroną życia i rodziny zachęcam, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę przeznaczoną na Fundusz Obrony Życia" - napisał bp Stepnowski w słowie pasterskim o zmarłym. Poinformował też, że w budynku kurii diecezjalnej w dniach uroczystości pogrzebowych zostanie wyłożona księga kondolencyjna; do modlitwy za zmarłego i udziału w pogrzebie zachęcał zwłaszcza mieszkańców Łomży i diecezji łomżyńskiej.

Uroczystości w Łomży rozpoczną się w poniedziałek 20 stycznia, gdy po południu trumna z ciałem zmarłego zostanie wystawiona w kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej. O godz. 18 celebrowana tam będzie msza św. żałobna.

We wtorek 21 stycznia od godz. 16 trumna z ciałem zmarłego będzie wystawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny); dwie godziny później odprawiona zostanie tam msza św. żałobna.

22 stycznia w środę o godz. 17 trumna zostanie przeniesiona do katedry łomżyńskiej, gdzie godzinę później zostanie odprawiona msza św. żałobna. Po niej zaplanowane modlitewne czuwanie ruchów i stowarzyszeń diecezji łomżyńskiej. Główna msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek 23 stycznia o godz. 11. Po niej bp Stanisław Stefanek zostanie pochowany w katedrze.