Powstaje wioska olimpijska dla szachistów

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/stevepb

  

W rosyjskim Chanty-Mansyjsku rozpoczęły się prace przy budowie wioski, w której zamieszkają uczestnicy Olimpiady Szachowej. Zawody odbędą się w tym mieście sierpniu 2020 roku.

Kompleks sportowy, w którym zakwaterowanych zostanie prawie 2 tys. uczestników rywalizacji, składa się z dwóch 25-piętrowych budynków, sali z widownią na 500 miejsc oraz kompleksu gastronomicznego.

Po zawodach budynki oddane zostaną do dyspozycji studentom i pracownikom miejscowych zakładów.

Rywalizacja o medale olimpiad szachowych odbywa się co dwa lata.

Poprzednio Chanty-Mansyjsk, stolica Okręgu Autonomicznego Jugry Federacji Rosyjskiej, gościł uczestników Olimpiady Szachowej w 2010 roku.

Miasto położone jest nad rzeką Irtysz, 15 km od jej ujścia do Obu, i jest nazywane "Bramą Syberii". Zostało założone w 1930 roku. Od Moskwy dzieli je ponad 2700 km drogą lotniczą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Uwaga! Łódź: pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiła do szpitala

/ Image by Ryan McGuire from

  

Na oddział zakaźny wojewódzkiego szpitala im. Biegańskiego w Łodzi we wtorek wieczorem trafiła pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kobieta przebywała w jednym z łódzkich hoteli. Nie jest obywatelką Polski.

Jak podał rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego Adam Stępka, we wtorek wieczorem pogotowie zostało wezwane do kobiety przebywającej w jednym z łódzkich hoteli.

"To osoba z obcym obywatelstwem, u której wystąpiły objawy infekcji układu oddechowego. Pacjentka została przebadana na miejscu a następnie przewieziona do szpitala im. Biegańskiego. Podczas badania i transportu wdrożyliśmy specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych"

– wyjaśnił Stępka.

Jak nieoficjalnie podają lokalne media, chora miała przyjechać do Polski z Chin, a w Łodzi przebywała od kilku dni. Z tego powodu służby sanitarne miały podjąć daleko idące środki ostrożności i zdecydowano o hospitalizacji pacjentki.

Szpital im. Biegańskiego jest jedyną w regionie placówką przystosowaną do leczenia pacjentów z najcięższymi chorobami zakaźnymi w warunkach izolacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts