Powstaje wioska olimpijska dla szachistów

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/stevepb

  

W rosyjskim Chanty-Mansyjsku rozpoczęły się prace przy budowie wioski, w której zamieszkają uczestnicy Olimpiady Szachowej. Zawody odbędą się w tym mieście sierpniu 2020 roku.

Kompleks sportowy, w którym zakwaterowanych zostanie prawie 2 tys. uczestników rywalizacji, składa się z dwóch 25-piętrowych budynków, sali z widownią na 500 miejsc oraz kompleksu gastronomicznego.

Po zawodach budynki oddane zostaną do dyspozycji studentom i pracownikom miejscowych zakładów.

Rywalizacja o medale olimpiad szachowych odbywa się co dwa lata.

Poprzednio Chanty-Mansyjsk, stolica Okręgu Autonomicznego Jugry Federacji Rosyjskiej, gościł uczestników Olimpiady Szachowej w 2010 roku.

Miasto położone jest nad rzeką Irtysz, 15 km od jej ujścia do Obu, i jest nazywane "Bramą Syberii". Zostało założone w 1930 roku. Od Moskwy dzieli je ponad 2700 km drogą lotniczą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl