Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Nie ma zgody na smoleńskie kłamstwa

- Wtedy, w tamtą tragiczną sobotę spotkaliśmy się w redakcji Gazety Polskiej, gdzie padło postanowienie, że nie odpuścimy tej sprawy dopóki prawda nie zostanie ujawniona, a winni nie poniosą odpowiedzialności - z Anitą Czerwińską, szefową warszawskie

Filip Błażejowski
- Wtedy, w tamtą tragiczną sobotę spotkaliśmy się w redakcji Gazety Polskiej, gdzie padło postanowienie, że nie odpuścimy tej sprawy dopóki prawda nie zostanie ujawniona, a winni nie poniosą odpowiedzialności - z Anitą Czerwińską, szefową warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, zaangażowanej w przygotowanie uroczystych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, rozmawia Maciej Marosz.
 
Jak wyglądają ostatnie dni przygotowań do społecznych obchodów 3. rocznicy katastrofy w Smoleńsku?
To bardzo pracowity czas dla wszystkich, którzy w organizację są zaangażowani. Dosłownie w tych dniach ukończony został pierwszy film dokumentalny o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim „Prezydent”. Miałam zaszczyt współpracować przy jego produkcji  z Joanną Lichocką i Jarosławem Rybickim oraz całą ekipą wspaniałych ludzi, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali przy tym dokumencie. Zarówno autorom, jak i redakcji Gazety Polskiej, która jest wydawcą filmu, bardzo zależało, aby ukazał się w 3. rocznicę katastrofy. Premiera 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu będzie wyrazem hołdu dla Prezydenta i wszystkich, którzy towarzyszyli mu w drodze do Katynia.
 
Jak będzie wyglądał 10 kwietnia 2013 r.?
Tak jak dwie poprzednie rocznice będzie przede wszystkim spotkaniem Polaków, którzy pamiętają o poległych w Smoleńsku i nie godzą się na kłamstwa smoleńskie. Jak co miesiąc o 8.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele seminaryjnym, po którym odczytany zostanie apel poległych. Tę część organizuje klub parlamentarny PiS.
Następnie odbędzie się część organizowana przez Gazetę Polską, a w niej m.in. projekcje filmów dokumentalnych, program artystyczny. Ok. godz. 16.00 wystąpi Jarosław Kaczyński. Ta część zakończona zostanie występem Jana Pietrzaka, Marcina Wolskiego z gośćmi.
Przed mszą św.  o 18.30 zapraszamy na „Koncert pamięci” do archikatedry św. Jana Chrzciciela, na którym wysłuchamy muzyki Michała Lorenca.
 
Czy będzie tradycyjny, comiesięczny Marsz Pamięci organizowany przez warszawski klub Gazety Polskiej?
Oczywiście, że tak! Wiele osób nie wyobraża sobie obchodów rocznicy i miesięcznic katastrofy smoleńskiej bez mszy św. odprawianej w Archikatedrze św. Jana w Warszawie i bez Marszu Pamięci. Dziesiątego kwietnia o godz. 19.00 jak co miesiąc odprawiona zostanie uroczysta msza św. koncelebrowana, po której udamy się w Marszu Pamięci pod Pałac Prezydencki.
 
Co będzie po 10 kwietnia, czy nadal będą organizowane uroczystości każdego 10. miesiąca?
10 kwietnia 2010 r. zawalił nam się świat, który do dziś nie został odbudowany i nigdy nie będzie już taki sam. Wtedy, w tamtą tragiczną sobotę spotkaliśmy się w redakcji Gazety Polskiej, gdzie padło postanowienie, że nie odpuścimy tej sprawy dopóki prawda nie zostanie ujawniona, a winni nie poniosą odpowiedzialności. Będziemy nadal organizować Marsze Pamięci i nadal będziemy upominać się o prawdę. Tak będzie nie tylko w Warszawie, ale także w całej Polsce i poza jej granicami.

 



Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Maciej Marosz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo