Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne w Europie

W sobotę 8 kwietnia, dzień przed Niedzielą Palmową na Placu pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli Poznańskiej będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne w Europie.

Marcin Melanowicz (mat.pras.)
W sobotę 8 kwietnia, dzień przed Niedzielą Palmową na Placu pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli Poznańskiej będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne w Europie. Spektakl zgromadził do tej pory ponad milion osób z Polski i ze świata.

Misterium rozpocznie się o godzinie 20. Dwie godziny wcześniej odbędzie się msza św. w kościele salezjanów na poznańskich Winogradach, w której wezmą udział wszyscy aktorzy w strojach scenicznych i stamtąd przejdą bezpośrednio na Cytadelę. 

Spektakl trwa 80 minut, jest otwarty dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny. Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej dedykowane jest jubileuszowi 100 lat objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

Udział w Poznańskim Misterium Męki Pańskiej to niesamowite, duchowe przeżycie. To swoista podróż do czasów sprzed 2000 lat - żywe zetknięcie z pasją, z wiarą, z ostatnimi chwilami życia i ze śmiercią Jezusa Chrystusa. To czas na refleksje nad sobą i swoim życiem. Moim celem, jako twórcy spektaklu, było sprowokowanie duchowej przemiany widza i myślę, że to mi się udało.

– mówi Artur Piotrowski, reżyser i pomysłodawca Poznańskiego Misterium Męki Pańskiej.

 W przedstawieniu gra ponad 300 aktorów ubranych w stroje stylizowane z epoki Chrystusa. W zeszłym roku, na nasze specjalne zaproszenie, w spektaklu wzięło udział trzech więźniów osadzonych w Zakładzie Karnym w Koziegłowach pod Poznaniem. Było to niezwykłe wydarzenie, które zapoczątkowało przeminę wewnętrzną tych osób i w efekcie wszyscy nawrócili się.

– dodaje.

Jeden z osadzonych, skazany na ponad 20 lat więzienia przeszedł głęboką duchową przemianę. Okazane serce, zainteresowanie i co najważniejsze zaufanie, sprawiły, że znalazł sens w życiu.

Jak co roku nastrój powagi i skupienia pogłębi przejmująca muzyka poważna oraz reflektory lotnicze. Na scenografię składać się będzie wiele monumentalnych elementów wykonanych przez artystów Akademii Sztuk Pięknych z Poznania, m.in. brama Jerozolimy, wieczernik wzorowany na fresku Leonarda Da Vinci „Ostatnia Wieczerza” czy dwukondygnacyjny pałac Piłata. Podczas Ostatniej Wieczerzy rozdanych zostanie tysiąc bochenków okrągłego, pszennego chleba, wypieczonego specjalnie na potrzeby Misterium. Scenę finałową umocni obraz Jezusa Miłosiernego, z serca którego rozejdą się laserowe promienie oraz niezwykła, uczuciowa scena wprowadzająca papieża Jana Pawła II w wykonaniu Tancerzy. 

Więcej informacji na stronie projektu. 

 



Źródło: niezalezna.pl,mat.pras.

 

#Artur Piotrowski #Poznań #Wielki Post #niedziela palmowa #misterium męki pańskiej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MJ
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo