Lublin. Egzaminy na prawa jazdy mogą zostać odwołane

W wyniku nieobecności znacznej liczby egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, część egzaminów praktycznych na kat. B., które miały się odbyć dzisiaj, może zostać odwołana – poinformowała dziś dyrektor WORD w Lublinie Renata Bielecka.

facebook.com/ODTJ-Lublin screen

Bielecka powiedziała, że egzaminy w Lublinie nie zostały odwołane, są niewielkie opóźnienia.

Dyrektor przeprosiła za zaistniałą sytuację i zapewniła, że w przypadku odwołania egzaminów zostaną wyznaczone dogodne terminy dla kursantów. Osoby zainteresowane ustaleniem nowego terminu egzaminu poprosiła o kontakt z biurem obsługi interesanta (81 74 84 674, 81 74 84 675, 81 74 84 676).

Pracownicy sekretariatów WORD w Puławach, Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej i Łukowie poinformowali, że egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

W poniedziałek Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP poinformował na konferencji prasowej w Krakowie, że egzaminy nie odbywają się w kilkudziesięciu miastach. Środowisko to domaga się głównie zmiany systemu egzaminowania, który jest – jak wskazują jego przedstawiciele - "archaiczny i przyczynia się do automatyzmu i krzywdzenia osób egzaminowanych".

Egzaminatorzy domagają się też podwyżki minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej – taka kwota byłaby waloryzacją kwot ustanowionych w 2007 r. Obecnie początkujący egzaminator zarabia nieraz poniżej 3 tys. zł netto, a po kilku latach pracy może liczyć na wynagrodzenie 4-5 tys. zł netto.

Natomiast minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że prowadzenie rozmów w sprawie WORD-ów powierzyłem wiceministrowi Rafałowi Weberowi.

"Ministerstwo Infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów"

- podkreślił szef resortu infrastruktury. Według ministra zarówno resort, jak i odpowiedzialni za przeprowadzanie egzaminów, zgadzają się, że należy rozmawiać o zmianach w systemie egzaminowania.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo