Policja zidentyfikowała trzech z pięciu napastników zastrzelonych w Cambrils. 

17-letni Marokańczyk Mussa Ukabir, kierowca furgonetki, która wjechała w ludzi na Las Ramblas w Barcelonie, to jeden z terrorystów zastrzelonych przez policję w piątek nad ranem w Cambrils - informowaliśmy wczoraj na łamach portalu niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamachowiec z Barcelony nie żyje. Mussa Ukabir został zabity w Cambrils

Pozostali zidentyfikowani zamachowcy to 24-letni Mohamed Hjczami i 18-letni Said Aallaa. Oni również zostali zastrzeleni przez funkcjonariuszy podczas zamachu w Cambrils. Wszyscy mieszkali w miejscowości Ripoll przy granicy z Francją.

Policja wciąż poszukuje 22-letniego Marokańczyka Junesa Abujakuba, także mieszkającego ostatnio w Ripoll.

Dotychczas policja zatrzymała czterech mężczyzn w związku z atakami w Katalonii. Trzej to Marokańczycy, a czwarty jest Hiszpanem. Żaden z zatrzymanych nie był znany władzom z działalności terrorystycznej, jeden był notowany za drobną przestępczość.

Według katalońskiej policji w przygotowanie zamachów w Barcelonie i Cambrils mogło być zaangażowanych 12 osób. Nadal nie zidentyfikowano kierowcy furgonetki, który zabił 13 osób i ranił ponad sto na Las Ramblas w Barcelonie. Wcześniej hiszpańskie media podawały, że samochód prowadził Mussa Ukabir, zastrzelony później w Cambrils.