Kluby Gazety Polskiej na biało-czerwonym Marszu Niepodległości. ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO!

We wczorajszym Marszu Niepodległości wzięły udział tysiące patriotów z całej Polski. Swój sektor miały także Kluby Gazety Polskiej. Przypominamy, jak świętowano na ulicach stolicy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Konrad Falecki/Gazeta Polska

Marsz Niepodległości 2022 okazał się wielkim sukcesem.

Przed rozpoczęciem marszu uczestnicy odmówili różaniec w intencji Ojczyzny. Prowadził go ksiądz Jarosław Wąsowicz, publicysta Strefy Wolnego Słowa. Marsz rozpoczął się o 14.30 na rondzie Dmowskiego, a następnie szedł Alejami Jerozolimskimi. 

O godz. 16:00 dotarł na błonia Stadionu Narodowego. Wśród uczestników było wiele osób młodych i rodzin z dziećmi. Policja podała także, że marsz przebiegł bardzo bezpiecznie - nie było poważnych incydentów. 

Swój sektor w Marszu Niepodległości miały także Kluby Gazety Polskiej.

"Chcieliśmy zamanifestować to bardzo ważne święto. Niezwykle ważne tutaj, ale może na swój sposób ważniejsze dla Polaków za granicą. Mieszkając tam, czujemy silną potrzebę polskości. I ją niezmiennie pielęgnujemy. Choćby przez prężnie działający Kongres Polaków w Szwecji. Tak manifestujemy na co dzień"

- mówili w rozmowie z portalem Niezalezna.pl klubowicze Gazety Polskiej ze Szwecji. 

"Idziemy, żeby bronić polskiej niepodległości, żeby o niej przypominać, żeby mówić o zagrożeniach. Żeby mówić, że Polska jest zagrożona od wschodu przez imperializm rosyjski i od zachodu przez imperializm niemiecki. Chcemy powiedzieć Polakom, że niepodległość jest droga, że warto o nią walczyć"

- powiedział podczas marszu w rozmowie z Gazeta Polska VOD Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Marszu Niepodległości. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo