Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Klubowicze ze Szwecji i... "Okiem Młodych". Oni szli z Klubami GP w Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości 2022 przeszedł do historii. W sektorze Klubów Gazety Polskiej maszerowało wielu patriotów z biało-czerwonymi barwami. Wśród nich m.in. klubowicze ze Sztokholmu oraz... Oskar i Wiktoria, znani z kanału "Okiem Młodych". Rozmawialiśmy z nimi podczas wędrówki przez Warszawę.

Wiktoria i Oskar maszerowali razem z Klubami Gazety Polskiej

Marsz Niepodległości wyruszył o godz. 14.30 z ronda Dmowskiego i szedł Alejami Jerozolimskimi, a następnie przez Wisłę. Manifestację, która od lat przechodzi ulicami Warszawy w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, od 2011 roku organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości. O godz. 16:00 marsz dotarł na błonia Stadionu Narodowego. Wśród tłumu było wiele rodzin z dziećmi, panowała podniosła atmosfera i - co najważniejsze - było bardzo spokojnie.

Swój sektor podczas Marszu Niepodległości miały Kluby Gazety Polskiej. Setki klubowiczów, a także sympatyków Strefy Wolnego Słowa, maszerowało w biało-czerwonym pochodzie. Uśmiechnięci, w barwach narodowych, manifestowali swoje przywiązanie do ojczyzny. 

Wśród licznej grupy Klubowiczów, którzy szli w biało-czerwonym pochodzie, byli przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej ze Sztokholmu. Na marsz przybyli specjalnie ze Szwecji!

- Chcieliśmy zamanifestować to bardzo ważne święto. Niezwykle ważne tutaj, ale może na swój sposób ważniejsze dla Polaków za granicą. Mieszkając tam, czujemy silną potrzebę polskości. I ją niezmiennie pielęgnujemy. Choćby przez prężnie działający Kongres Polaków w Szwecji. Tak manifestujemy na co dzień

- powiedzieli w rozmowie z Niezalezna.pl.

Kluby Gazety Polskiej i... "Okiem Młodych"

W sektorze Klubów Gazety Polskiej zauważyliśmy także Oskara Szafarowicza i Wiktorię Mielniczek, czyli młodych działaczy prawicy znanych z prowadzenia kanału "Okiem Młodych". - Dlaczego zdecydowaliście się manifestować wspólnie z Klubami GP? - zapytaliśmy. 

- To wartościowe, patriotyczne środowisko, które każdego dnia walczy o suwerenna Polskę. Obchodzimy dziś piękne i radosne święto. Dziś wszyscy, którzy maja Polskę w sercu, powinni razem manifestować. Dziś mamy czas szczególny, kiedy suwerenność Polski może być zagrożona. Tym bardziej powinniśmy się jednoczyć, patriotycznie rosnąć w siłę

- powiedział Oskar w rozmowie z Niezalezna.pl. 

Z kolei Wiktoria dodała:

„Po pierwsze, to środowisko bardzo patriotyczne. Po drugie… lubimy czytać i oglądać tworzone przez was treści. Stąd od początku do końca przeszliśmy ten marsz wspólnie”

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kluby Gazety Polskiej #Okiem Młodych #Marsz Niepodległości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo