Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Festiwal w Glastonbury powraca po dwuletniej przerwie! Pojawiła się kolejna przeszkoda na drodze organizatorów

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 w środę wraca najważniejszy festiwal muzyczny w Wielkiej Brytanii - Glastonbury. W tym roku przeszkodą dla części z 210 tys. fanów w dotarciu może być jednak trwający strajk na kolei.

Autorstwa Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Logan1138~commonswiki (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w opa

Teren festiwalu otwarty został w środę rano, ale najważniejsze koncerty odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę. Głównymi gwiazdami poszczególnych dni będą odpowiednio Billie Eilish, Paul McCartney i Kendrick Lamar. To oznacza, że w tej roli wystąpią w tym roku zarazem najmłodszy, jaki i najstarszy wykonawca w historii tej imprezy muzycznej - czyli 20-letnia Eilish oraz McCartney, który kilka dni temu skończył 80 lat.

Oprócz nich na głównej scenie, Pyramid Stage, wystąpią m.in. Sam Fender, Robert Plant z Alison Krauss, Crowded House i Rufus Wainwright (wszyscy w piątek), Noel Gallagher's High Flying Birds, Haim, AJ Tracey (w sobotę) oraz Lorde, Elbow, Diana Ross i Herbie Hancock (w niedzielę).

Zauważalną reprezentację na Glastonbury będzie miała w tym roku Ukraina. W niedzielę na głównej scenie wystąpi etno-folkowa grupa DachaBracha, w sobotę na jednej z innych scen zagra elektrofolkowa grupa Go_A, zaś w piątek zespół Kalush Orchestra, który niedawno wygrał tegoroczny konkurs Eurowizji.

Problemem dla fanów może być jednak dotarcie na festiwal z powodu największego od 30 lat strajku na kolei, który zaczął się we wtorek i ma potrwać do soboty.

W pierwszym dniu strajku obsługiwane było mniej niż 20 proc. połączeń kolejowych w kraju i. jak opowiadają brytyjskim mediom ci, którzy już dotarli do Glastonbury, było to w tym roku sporym wyzwaniem.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo