"Prokuratura Rejonowa Toruń–Wschód skierowała do Sądu Okręgowego w Toruniu akt oskarżenia przeciwko Annie T. oraz Adrianowi T. zarzucając im uprawę znacznej ilości konopi. Adrianowi T. prokurator zarzucił także odpłatne i nieodpłatne udzielanie w latach 2017-2018 marihuany innym osobom oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany o wadze 46 g. Oskarżeni pozostają tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat pozbawiani wolności"

- poinformowała Prokuratura Krajowa.

Działalność przestępcza prowadzona była na terenie posesji w gminie Lubicz koło Torunia. Matka i syn od stycznia do kwietnia 2019 roku wyhodowali ponad 628 roślin konopi innych niż włókniste.

- Uprawa ta mogła dostarczyć ponad 18 kg suszu roślinnego marihuany o wartości ponad 560 tysięcy zł

 - poinformowała PK.

W latach 2017-2018 takich roślin było ok. 800, a do obrotu trafiły przynajmniej 24 kg marihuany o wartości ok. 720 tys. zł. Z informacji przekazanych przez PK wynika, że oskarżeni posiadali przyrządy i narzędzia służące do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania i przerobu środków odurzających m.in. transformatory, lampy, filtry, wentylatory, termometry, doniczki i wagi elektroniczne.

- W toku śledztwa uzyskano szereg dowodów potwierdzających sprawstwo oskarżonych. Zabezpieczono susz roślinny, przesłuchano szereg świadków oraz uzyskano opinie biegłych - poinformowała PK.