Kolejna spełniona obietnica

  

1 lipca ruszył rządowy program 500+ na każde dziecko. O wypłacie świadczeń nie będzie decydowało kryterium dochodowe rodzin. Jak stwierdził prezydent Andrzej Duda, jest to wyraz troski państwa o najmłodszych.

Krytycy PiS i polityki socjalnej obecnego gabinetu ponownie wieszczą katastrofę gospodarczą, a rzadziej podejmują się merytorycznej oceny rządu. Tak czy owak PiS dotrzymuje kolejnej obietnicy. Przez 30 lat słyszeliśmy wyłącznie o zaciskaniu pasa, złej sytuacji budżetowej i słynne „nas na to nie stać”. PiS dokonało przewrotu kopernikańskiego w polityce socjalnej. Uznało, że skoro są pieniądze w budżecie, a sytuacja gospodarcza na to pozwala, to przetransferuje pieniądze tam, gdzie są one najczęściej potrzebne. Tym samym wytrąca kolejne argumenty opozycji, która przecież przebyła drogę od bombardowania programu 500+ do licytacji na to, kto da więcej. PiS korzysta z koniunktury i zdobywa kolejne przyczółki poparcia w wyborach do parlamentu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts