Oto program PiS dla Podlasia. "To nowe wyzwanie dla mieszkańców"

/ fot. twitter.com/pisorgpl

  

Dziś działacze PiS, Porozumienia, Wolnych i Solidarnych - kandydaci w jesiennych wyborach z listy PiS, przedstawili propozycje programowe dla Podlasia, tzw. "piątkę dla województwa podlaskiego". Do prezentacji doszło w Białymstoku. 

"Jest to początek naszej kampanii wyborczej do (sejmiku) województwa podlaskiego. Jesteśmy do tej kampanii przygotowani. Chcemy, żeby to była kampania merytoryczna i uczciwa" - mówił szef miejskich struktur PiS w Białymstoku, lider listy do sejmiku z okręgu białostockiego, Artur Kosicki. Dodał, że kandydaci wiedzą, jakie są problemy regionu i potrafią je rozwiązywać.

Kosicki powiedział, że jedną z ważniejszych propozycji jest budowa dróg. "Stawiamy na budowę nowych korytarzy drogowych, zwłaszcza to jest Via Baltica i Via Carpatia. Są to kluczowe szlaki komunikacyjne dla rozwoju gospodarczego naszego regionu" - powiedział Kosicki.

PiS proponuje także w programie budowę w Choroszczy k. Białegostoku Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej SA. Sebastian Łukaszewicz powiedział, że Poczta ma pod tę inwestycję 15 ha gruntu, a wartość inwestycji to ok. 60 mln zł. Mówił, że Choroszcz ze względu na swoje "atrakcyjne" położenie koło Białegostoku i drogi do Warszawy jest idealnym miejscem na taką logistyczną inwestycję. Pracę w tym centrum miałoby znaleźć ok. 200 osób, mają poprawić się warunki pracy pracownikom Poczty Polskiej, którzy teraz pracują w kilku miejscach w Białymstoku. Mówił też, że węzeł w Choroszczy "odciąży" węzeł w Warszawie i będzie obsługiwał północno-wschodnią Polskę.

Radna sejmiku Elżbieta Kaufman-Suszko powiedziała, że w programie PiS jest też budowa w regionie, m.in. w Suwałkach, Łomży, Białymstoku, Grajewie i Łapach mieszkań o niskim czynszu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W Podlaskiem, w najbliższej kadencji miałoby powstać co najmniej tysiąc takich mieszkań. Kaufman-Suszko podkreślała, że realizacja tego programu zależy bezpośrednio od współpracy rządu i samorządu.

"Podlasianie muszą wyjechać stąd, ale też i wrócić" - mówił doradca wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, Stanisław Derehajło, lider listy do sejmiku w okręgu obejmującym południową część województwa, zapowiadając modernizacje 15 dworców kolejowych, m.in. w Białymstoku, Suwałkach, Szepietowie, Siemiatyczach, Łapach, Grajewie i Bielsku Podlaskim. "Do 2023 roku, przy naszej współpracy z rządem, uda się to wszystko osiągnąć. To jest nowe wyzwanie dla mieszkańców województwa podlaskiego i dobra prognoza do współpracy regionu i rządu" - mówił Derehajło.

W programie PiS jest też powstanie w Podlaskiem około dwustu tzw. Otwartych Stref Aktywności. Program realizuje Ministerstwo Sportu. Paweł Dmochowski powiedział, że w całym kraju planowane jest powstanie trzech tysięcy takich stref - obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Kosicki poinformował, że dalsze punkty programu dla województwa podlaskiego będą prezentowane sukcesywnie, wówczas, gdy będą znani wszyscy kandydaci na radnych, a punkty programu zaprezentowane teraz to "piątka wstępna".

Kosicki mówił, że "dzięki rządom PO-PSL region jest bardzo mocno w tyle, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy", dlatego inwestycji do realizacji musi być "bardzo dużo". "Rozważamy, trwają analizy razem z ekspertami, czy jakiegoś rodzaju port lotniczy jest możliwy do realizacji na terenie województwa podlaskiego i czy jest możliwość usytuowania takiego portu, sfinansowania takiego portu ze środków unijnych" - odpowiedział Kosicki, pytany o kwestie lotniska regionalnego i zaznaczył, że temat jest na etapie dyskusji i analiz.

Kosicki dodał, że lista kandydatów do podlaskiego sejmiku we wszystkich okręgach jest prawie gotowa, uzgodniona z koalicjantami, będzie przedstawiona lada dzień. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl