Oto program PiS dla Podlasia. "To nowe wyzwanie dla mieszkańców"

/ fot. twitter.com/pisorgpl

  

Dziś działacze PiS, Porozumienia, Wolnych i Solidarnych - kandydaci w jesiennych wyborach z listy PiS, przedstawili propozycje programowe dla Podlasia, tzw. "piątkę dla województwa podlaskiego". Do prezentacji doszło w Białymstoku. 

"Jest to początek naszej kampanii wyborczej do (sejmiku) województwa podlaskiego. Jesteśmy do tej kampanii przygotowani. Chcemy, żeby to była kampania merytoryczna i uczciwa" - mówił szef miejskich struktur PiS w Białymstoku, lider listy do sejmiku z okręgu białostockiego, Artur Kosicki. Dodał, że kandydaci wiedzą, jakie są problemy regionu i potrafią je rozwiązywać.

Kosicki powiedział, że jedną z ważniejszych propozycji jest budowa dróg. "Stawiamy na budowę nowych korytarzy drogowych, zwłaszcza to jest Via Baltica i Via Carpatia. Są to kluczowe szlaki komunikacyjne dla rozwoju gospodarczego naszego regionu" - powiedział Kosicki.

PiS proponuje także w programie budowę w Choroszczy k. Białegostoku Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej SA. Sebastian Łukaszewicz powiedział, że Poczta ma pod tę inwestycję 15 ha gruntu, a wartość inwestycji to ok. 60 mln zł. Mówił, że Choroszcz ze względu na swoje "atrakcyjne" położenie koło Białegostoku i drogi do Warszawy jest idealnym miejscem na taką logistyczną inwestycję. Pracę w tym centrum miałoby znaleźć ok. 200 osób, mają poprawić się warunki pracy pracownikom Poczty Polskiej, którzy teraz pracują w kilku miejscach w Białymstoku. Mówił też, że węzeł w Choroszczy "odciąży" węzeł w Warszawie i będzie obsługiwał północno-wschodnią Polskę.

Radna sejmiku Elżbieta Kaufman-Suszko powiedziała, że w programie PiS jest też budowa w regionie, m.in. w Suwałkach, Łomży, Białymstoku, Grajewie i Łapach mieszkań o niskim czynszu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W Podlaskiem, w najbliższej kadencji miałoby powstać co najmniej tysiąc takich mieszkań. Kaufman-Suszko podkreślała, że realizacja tego programu zależy bezpośrednio od współpracy rządu i samorządu.

"Podlasianie muszą wyjechać stąd, ale też i wrócić" - mówił doradca wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, Stanisław Derehajło, lider listy do sejmiku w okręgu obejmującym południową część województwa, zapowiadając modernizacje 15 dworców kolejowych, m.in. w Białymstoku, Suwałkach, Szepietowie, Siemiatyczach, Łapach, Grajewie i Bielsku Podlaskim. "Do 2023 roku, przy naszej współpracy z rządem, uda się to wszystko osiągnąć. To jest nowe wyzwanie dla mieszkańców województwa podlaskiego i dobra prognoza do współpracy regionu i rządu" - mówił Derehajło.

W programie PiS jest też powstanie w Podlaskiem około dwustu tzw. Otwartych Stref Aktywności. Program realizuje Ministerstwo Sportu. Paweł Dmochowski powiedział, że w całym kraju planowane jest powstanie trzech tysięcy takich stref - obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Kosicki poinformował, że dalsze punkty programu dla województwa podlaskiego będą prezentowane sukcesywnie, wówczas, gdy będą znani wszyscy kandydaci na radnych, a punkty programu zaprezentowane teraz to "piątka wstępna".

Kosicki mówił, że "dzięki rządom PO-PSL region jest bardzo mocno w tyle, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy", dlatego inwestycji do realizacji musi być "bardzo dużo". "Rozważamy, trwają analizy razem z ekspertami, czy jakiegoś rodzaju port lotniczy jest możliwy do realizacji na terenie województwa podlaskiego i czy jest możliwość usytuowania takiego portu, sfinansowania takiego portu ze środków unijnych" - odpowiedział Kosicki, pytany o kwestie lotniska regionalnego i zaznaczył, że temat jest na etapie dyskusji i analiz.

Kosicki dodał, że lista kandydatów do podlaskiego sejmiku we wszystkich okręgach jest prawie gotowa, uzgodniona z koalicjantami, będzie przedstawiona lada dzień. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl