Spotkanie w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” trwało około pięciu godzin. Strony nie przekazały szczegółów; ustalono, że przebieg rozmów nie zostanie na tym etapie ujawniony. Zgodnie podano natomiast, że omawiano wszystkie postulaty młodych lekarzy. 

Minister Szumowski ocenił, że spotkanie odbyło się w dobrej i życzliwej atmosferze, padły na nim „dosyć konkretne propozycje”. 

Negocjacje trwają, będziemy analizowali jak będziemy postępowali
– podkreślił.

Pojawiło się światełko w tunelu. Mam nadzieje, że kolejne spotkania i kolejne rozmowy będą owocowały dalszym postępem tych rozmów i w efekcie uda się wynegocjować nowe rozwiązania dla dobra pacjenta, które będą satysfakcjonowały obie strony 
– powiedział Szumowski.

Szef resortu zdrowia zadeklarował, że w trakcie rozmów zostały poruszone „wszystkie punkty, które postulowali rezydenci. 

Począwszy od wzrostu nakładów (…), poprzez warunki pracy i płacy. Tak że myślę – to były dobre rozmowy. Nie będziemy komunikować żadnych szczegółów dlatego, że negocjacje trwają 
– dodał.

Z kolei wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński ocenił, że rozmowy były bardzo intensywne, konstruktywne i merytoryczne.

Pojawiła się propozycja dotycząca punktu brzegowego, która była warunkiem przejścia do dalszych rozmów, to znaczy przyspieszenie wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. (...) Omówiliśmy wszelkie nasze postulaty
– przekazał.

Mamy natłok informacyjny, musimy wiele spraw we własnym gronie omówić i ustalić kolejne spotkanie, dalsze postępowanie. Na pewno dialog się rozpoczął, jesteśmy na długiej drodze do osiągnięcia porozumienia 
– dodał.

Pytany o wypowiedź ministra, że „widać światełko w tunelu” Biliński ocenił, że „tunel jest długi, (…) światełko jest dostrzegalne i to już plus”.

Lekarze rezydenci ocenili rozmowy z nowym ministrem pisząc na Twitterze:

Z satysfakcją informujemy że rozpoczęliśmy REALNY dialog i negocjacje z MZ. Spotkanie upłynęło w dobrej atmosferze otwartości na argumenty obu stron. Jesteśmy w trakcie negocjacji, na stole są konkretne propozycje, nad którymi obie strony będą pracować do czasu kolejnego spotkania.

Termin kolejnego spotkania ma zostać ustalony w poniedziałek.