Uwolniono wszystkich zakładników w Charkowie

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Ukraińska policja uwolniła wszystkich zakładników przetrzymywanych w urzędzie pocztowym w Charkowie przez mężczyznę, który najprawdopodobniej miał przytroczone do ciała ładunki wybuchowe. Żaden z zakładników nie ucierpiał.

"Wszyscy zakładnicy w Charkowie zostali uwolnieni, a napastnik został aresztowany"

- napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Z kolei ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow opublikował zdjęcie porywacza trzymanego przez policjanta.

Świadek zdarzenia przekazał agencji Reutera informacje o specjalnych oddziałach policyjnych, które przeprowadziły szturm na budynek poczty, gdzie ujęto napastnika.

Według policji mężczyzna wszedł na pocztę w masce i wziął 11 osób jako zakładników z zamiarem dokonania kradzieży. Pięciu zakładników - trzy kobiety i dwoje dzieci - zostało zwolnionych przed szturmem policji.

Mężczyzna miał zachowywać się spokojnie i nie postawił żadnych żądań. Pozostawał w kontakcie z policją, używając telefonów zakładników.

Chłopiec, który był wśród wypuszczonych zakładników, poinformował lokalne media, że porywacz włożył ładunki wybuchowe do dwóch butelek i groził, że wysadzi się w powietrze, jeśli policja go nie posłucha.

Mężczyzna miał również twierdzić, że ma raka mózgu.

Napastnik miał również wyrażać obawy wobec niedawnej wymiany jeńców między władzami ukraińskimi a prorosyjskimi terrorystami w Donbasie. Zdaniem mężczyzny należało uwolnić więcej więźniów.

Wymiana jeńców - największa od wybuchu konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2014 r. - odbyła się w środę i objęła 233 osoby przekazane przez Ukrainę oraz 74 jeńców uwolnionych przez separatystów. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Frankowski zagra w piłkę z Jurgielem?

/ AnnRos

  

Ponad sześć tysięcy kilometrów po województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim pokonał "frankobusem" w kończącej się kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego lider listy Koalicji Europejskiej w tym okręgu wyborczym, były piłkarz i reprezentant Polski Tomasz Frankowski.

W piątek po południu na konferencji prasowej w Białymstoku kandydat podsumował swoją kampanię. Wspólnie z działaczami PO, sztabem, przyjaciółmi, wolontariuszami apelował o udział w niedzielnych wyborach do europarlamentu.

Za wsparcie w kampanii dziękował rodzinie, sztabowi, wszystkim mieszkańcom. W Białymstoku popierali go działacze PO, samorządowcy, poseł Krzysztof Truskolaski. Frankowski mówił, że 26 maja, należy najpierw złożyć życzenia mamom - bo to Dzień Matki, a potem pójść na wybory.

Tomasz Frankowski będzie prowadził kampanię do północy z piątku na sobotę, gdy rozpocznie się cisza wyborcza. Po południu kandydat będzie jeszcze w Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem i Łomży, gdzie - jak powiedział - będzie grał w meczu piłkarskim pomiędzy drużynami artystów polskich i samorządowców. Niewykluczone, że w meczu w drużynie samorządowców zagra jego kontrkandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PiS Krzysztof Jurgiel.

Do pójścia na wybory i głosowania na Koalicję Europejską zachęcała także inna kandydatka z listy Koalicji Europejskiej w okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie Jolanta Den, była wicestarosta powiatu białostockiego. 

W zamieszczonym w piątek w mediach społeczoościowych filmiku Tomasza Frankowskiego poparła także europosłanka PO z okręgu, z którego startuje Frankowski, prof. Barbara Kudrycka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl