Z OSTATNIEJ CHWILI

Annie Ernaux laureatką tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury • • •

Prokuratorzy wojskowi odpowiedzą za zaniedbania? Wraca sprawa smoleńskiego śledztwa

Prokuratura Krajowa poinformowała o podjęciu umorzonego w 2014 roku śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez śledczych z Prokuratury Wojskowej w związku z prowadzonym przez nich śled

MT/arc. GP
Prokuratura Krajowa poinformowała o podjęciu umorzonego w 2014 roku śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez śledczych z Prokuratury Wojskowej w związku z prowadzonym przez nich śledztwem po katastrofie smoleńskiej.

Sprawa niedopełnienia obowiązków przez wojskowych prokuratorów powraca. Prokuratura Krajowa zdecydowała o podjęciu na nowo umorzonego przed laty śledztwa.

Jeszcze w 2014 roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych w Smoleńsku w 2010 roku.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl zażalenie w tej sprawie składał wówczas mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik części rodzin ofiar.

Według mec. Pszczółkowskiego wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej, mieli nie dopełnić obowiązków, gdyż nie wnioskowali o udział i nie brali udziału w sekcjach zwłok, a także nie przeprowadzili tych sekcji po przetransportowaniu ciał ofiar do Polski. Zdaniem poznańskiej prokuratury wojskowej, która umorzyła sprawę, zarzut niedopełnienia obowiązków należy uznać za niezasadny.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl,pk.gov.pl

#Smoleńsk #Prokuratura Wojskowa #śledczy #prokuratorzy wojskowi #śledztwo smoleńskie

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo