Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Spot MSZ do poprawki? Burmistrz Zakopanego chce Giewontu z krzyżem

"Krzyż na szczycie Giewontu, zamontowany został przez zakopiańskich parafian 19 sierpnia 1901 roku.

garnek.pl
"Krzyż na szczycie Giewontu, zamontowany został przez zakopiańskich parafian 19 sierpnia 1901 roku. Jest on ważnym symbolem dla wszystkich mieszkańców naszego kraju, znakiem przywiązania do kultury chrześcijańskiej, niezależnie od sytuacji politycznej naszego kraju"- napisał Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, który nie ukrywa oburzenia nowym spotem MSZ.

W filmie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mającego za cel promowanie Polski za granicą, krzyż na tatrzańskim Giewoncie został usunięty. Wywołało to oburzenie. Autor spotu Paweł Borowski tłumaczył, że w filmie Giewont zamienia się w olbrzyma i trudno, aby ten olbrzym wstawał z krzyżem na nosie.

To nie przekonuje mieszkańców Zakopanego.


- W odniesieniu do filmu reklamowego wyprodukowanego na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez firmę Platige Image „Polska. Where the unbelivable happens” - abstrahując od wartości artystycznej, informacyjnej i promocyjnej obrazu - pragnę z przykrością stwierdzić, iż wizja jego producentów, związana z usunięciem krzyża na szczycie Giewontu, jest zabiegiem nietrafionym i budzącym liczne kontrowersje, w szczególności wśród nas - mieszkańców Podhala - napisał w oświadczeniu burmistrz miasta.

- Krzyż na szczycie Giewontu, zamontowany został przez zakopiańskich parafian 19 sierpnia 1901 roku. Jest on ważnym symbolem dla wszystkich mieszkańców naszego kraju, znakiem przywiązania do kultury chrześcijańskiej, niezależnie od sytuacji politycznej naszego kraju. Od przeszło dziesięciu stuleci jest on symbolem powszechnie obecnym w codziennym życiu Polaków.

Ubolewam nad tym, że w kadrach filmu nie został uwzględniony rzeczywisty widok Giewontu wraz z krzyżem, będącym również wyjątkowym znakiem rozpoznawczym i identyfikacyjnym naszego miasta. Jednocześnie zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby w filmie reklamowym widok krzyża na szczycie Giewontu został przywrócony
- podkreśla Janusz Majcher.

Tutaj można obejrzeć kontrowersyjny film

 



Źródło: zakopane.eu,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
JW
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo