Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zmarła najstarsza Greczynka. Dożyła 119 lat!

W wieku 119 lat zmarła najstarsza mieszkanka Grecji - Irini Baroulakis. Kobieta niejednokrotnie mówiła, że jej "sekretem" długiego życia była dieta kreteńska i modlitwa. Greczynka nie brała leków i prawie w ogóle nie chorowała.

Flaga Grecji
Dimhou - pixabay.com

Najstarsza mieszkanka Grecji zmarła we wtorek wieczorem w Chanii na Krecie - poinformował portal Greek Reporter. Kobieta całe życie związała z miejscowością Paidochori w gminie Apokoronas.

"Z ogromnym szacunkiem żegnamy najstarszą osobę w Grecji, Irini Baroulakis, która odeszła w wieku 119 lat. Urodziła się, założyła rodzinę i całe życie spędziła w naszej gminie, w Paidochori. Jej styl życia i jej cnoty to dla nas przykład do naśladowania"

– oświadczyła gmina.

Jak podkreśliły media w Grecji, kobieta miała "dobre geny": jej ojciec zmarł w wieku 107 lat, a matka dożyła lat stu.

W 2019 roku pani Irini powiedziała, że jej "sekretem" długiego życia była modlitwa i dieta kreteńska, zwłaszcza dużo zielonych warzyw.

Kobieta prawie nie chorowała i nie przyjmowała na stałe leków. Zrobiło się o niej głośno w greckich mediach, gdy kilka lat temu była hospitalizowana w związku z operacją biodra. Mimo zaawansowanego wieku pacjentki zabieg zakończył się pomyślnie.

W ostatnich latach Irini Baroulakis ubolewała, że z powodu utraty wzroku nie mogła widzieć swoich dzieci, wnuków i prawnuków.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Grecja #świat #Europa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo