niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Polska bez krzyży w spocie MSZ. Tak resort Schetyny promuje nas za granicą

Dodano: 01.11.2014 [20:51]
Polska bez krzyży w spocie MSZ. Tak resort Schetyny promuje nas za granicą - niezalezna.pl
foto: vimeo.com/print screen
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na którego czele od niedawna stoi Grzegorz Schetyna, zamówiło nowy spot promujący Polskę. Jest na nim palma z ronda de Gaulle'a, smok wawelski i stadion PGE Arena. Jednak ze wszystkich scen, w których powinno być widać krzyże, autorzy spotu pousuwali je.

Na trwającym 60 sekund nagraniu, chłopiec relacjonuje koledze ze szkolnej ławki swój pobyt w Polsce. W scenach opisujących Gdańsk pokazano stadion PGE Arenę ciągnięty przez mężczyzn linami. Z kolei opowieść o Warszawie rozpoczyna się sceną z palmą na rondzie de Gaulle'a, a następnie na stołecznej ulicy widzimy sceny z obrazu Matejki, przedstawiającego bitwę pod Grunwaldem. Później jest Kraków i smok wawelski, a na końcu Giewont.

Niby spot zrobiony nieźle i w minutę pokazuje fragment Polski oraz jej historii (przygotowano też dłuższą, dwuminutową wersję). Jest jednak pewien szczegół, który szybko wychwycono. Na nagraniu nie ma ani jednego krzyża, choć w scenach i miejscach pokazanych w spocie, krzyże być powinny.

Samuel Pereira, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezalezna.pl tak komentował ten fakt na Facebooku: „MSZ zrobił spot promujący Polskę. Jak wiadomo, fajnie przy takiej okazji przywołać wydarzenia historyczne. Pod jednym warunkiem: wycięcia krzyża, gdziekolwiek jest. Nawet jeśli odwzorowujemy obraz Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”, to pamiętamy, by Krzyżakom wyciąć krzyż, tak samo jak krzyż z kołpaka księcia Witolda”.


fot. facebook.com

Brak kolejnego krzyża dostrzegł też Maciej Wąsik, szef klubu radnych PiS w warszawskiej radzie miasta. „Jacyś idioci z MSZ usunęli krzyż z Giewontu. To jest jak 1984 Orwella, albo jak bolszewicka Rosja, kiedy Trocki znikał z fotografii ze Stalinem” – napisał na portalu społecznościowym.

Tu można obejrzeć cały spot:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wszystko zgodne z diagnozą: H..., D..., i kamieni kupa i to bez krzyża. Ten jest POcięty na złomowisku.Więc czego tu się czepiać?

gdzies przeczytał na stronkach,ze to zwykły żul o wygladzie hokpita,miał rację ,tez tak uwazampania Kopacz zawdzięczamy Tuskowi,a tego "miństra" komu?/a tak apropos jak dotąd nie powiedział ani jednego sensownego zdania/

Czym by była bitwa grunwaldzka bez Bogurodzicy?, jak by wyglądał nasz pomnikowy król Zygmunt, bez krzyża?, czy bitwa w 1920, byłaby wygrana bez krzyża w rękach księdza Skorupki? - takich pytań jest mnóstwo. Krzyż był świętością i nią pozostanie. Krzyż jest również naszym znakiem zwycięstwa Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, co w szczególnym dzisiejszym dniu zadusznym skłania do głębokiego przemyślenia. A ten głupol Schetyna niech się zastanowi, że przed krzyżem, również i dzisiaj klękają głowy koronowane, klękają mężowie stanu, czy ten głupol nie widział naszego świętego Jana Pawła II, czy nie bił mu brawo, czy nie krzyczał - zostań z nami, a może i nie?

Ciekawe na czyje polecenie oficer Schetynesku nakazał wycięcie krzyży. Zadzwonił konsul z Wrocławia, ambasador z Warszawki, czy też polecania wydała sama matka IV Rzeszy Angela.

Skoro pousuwali krzyze nawet z karetek pogotowia to co wy chcecie by je pokazywali na swoich spotach reklamowych
ich " krolestwo " ? Zyd nienawidzi krzyza i walczy z nim wszedzie ba nawet obecny Franciszek wstydliwie go schowal
gdy odwiedzal ich miejsca schadzek nie wspomne o calowaniu po rekach tych co powinni calowac swoich wybawicieli . Nic tylko sie zastanowic dokad zmierzamy ? Poczytajcie co mowi sw. Hieronim , sw.Ambrozy
albo sw. Jan Chryzostom , opadnie wszystkim bielmo z oczu i glupota filozofow a byc moze przyjdzie otrzezwienie .

wazne, by galezie zostawili

Mysle ze Schetyna sam wlasnorecznie wymazywal te krzyze. I teraz sie smieje w kulak! A ja z nim! Hahaha! 1:0 dla nas katolicy!

Oni, już dawno jasno się określili.
Teraz my musimy się jasno określić.
Tylko tyle, i aż tyle...

www.kartoflowa.republika.pl

Jak swego czasu powiedział tow. Edward Gierek do wizytującego "Prywiślański Kraj" capo di tutti capi tow. Leonida Breżniewa:
- A to, towarzyszu, jest ten ... no ... wicie rozumicie ... Plac Zbawiciela.
- Oj tam, Edek, bez przesady. Zaraz tam zbawiciela. Lońka jestem.

pan Krzysztof P profesor z Krakowa pisze ,bylem na Wawelu na sarkofagu pana profesora KACZYNSKIEGO i jego Malzonki pani Mari-cos pieknego -dziekujemy ,komoruscy byli na grobach czerwonych komuchow ,oddali saluto tym co to czerwono pluli na polske i polakow -nic dodac nic ujac.

Jest tylko jedno piętno w Grzesiu - garnitur równiutkich białych zębów, górnych, jedynie górnych.

Nic nowego. Urzędujący Prezydent III RP sam rozpoczął walkę z krzyżem postawionym na Krakowskim Przedmieściu przez harcerzy po katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku. Krzyż został wyparty z życia publicznego metodami iście drastycznymi przez urządzanie ekscesów i gorszące sceny, których zdjęcia obiegły cały cywilizowany świat. Teraz liczy się tęcza na Placu Zbawiciela, która jest bóstwem strzeżonym jak oko w głowie przez POstkomunistycznych współdrygentów. Książę Witold pod Grunwaldem winien mieć w dłoni gumowego penisa, tak z oddaniem prezentowanego przez współtowarzysza i pomocnika prezydenckiej kampanii wyborczej. Wycięte krzyże winny więc zostać zastąpione przez taką właśnie paradę insygniów władzy obecnie panującej. Zabrakło jeszcze pticy z czekolady i flagi narodowej wetkniętej do psiej kupy.

czy schetyna
jest posłem?
jest!
by zostać posłem
trzeba być wybranym.

a kto go wybrał?
czepcie sie tych którzy wybierają prezydentów, posłów, senatorów, radnych i td

a ja sie ciesze ze taki ladny film zrobili ,szkoda tylko ze teczy nie ma z placu Zbawiciela , i znowu wyszlismy na zadupie postepowej czolowki, ale ,ale chyba ta palma jednak nas uratowala bo jest postepowa ,drzewiej palmy rosly w Polsce ino glupie ludzie je wycieli

@wladeczek - a jak się podoba tatuś z łbem wampira?

Promocja Polski? Dobre sobie, Słowacy będą się z nas śmiać. bo także (0:43) akcja się dzieje na Słowacji, w Dolinie Staroleśnej z widokiem na masyw Pośredniej Grani w Tatrach Słowackich.. To co, naszych Tatr nie mamy? To nie jest klip nisko budżetowy.

A za czyje pieniądze dokonano tej mistyfikacji? Za wasze drogie lemingi, za wasze. Ale wy nawt w takiej sprawie kładziecie uszy po sobie, potulni i beznadziejni. Szkoda gadać...

Wadza już tak ma zamkną oczy i wydaje się im że ich nie widać.A to wina pustych czerepów.

liczy że za uległość, do Brukseli trafi,
Z Tuska przykład bierze i na awans liczy,
Za zdrade ojczyzny Bruksela zapłaci.
Ten co jest mądry wszystko rozumie,
A że głupkow mamy,przesto POLSKĘ SPRZEDAMY!

Tu musi byc jeszcze ukryta jakas informacja podprogowa. Najlepsze Polskie miejsca to jeszcze jest cos do sprzedania?

to już jest polin.

ale kogo winić za to?

sami wybieracie od "25 lat wolności"

a jakiej nacji jest s kretyna? to juz nie jest Polska to po_lin

Słuszne spostrzeżenie, niestety.

No i co zdziwieni?A grillujcie dalej!A i admina zaproście bo to portal bez cenzury przecie i "wielomilionowy" a jakże i owszem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl